P0

Regionas

Pradėtos įgyvendinti rajono gyventojų idėjos

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-08-04


Klaipėdos rajono gyventojai turėjo galimybę siūlyti savo idėjas savivaldybei, o konkurse „Tavo idėja“ nugalėjo net 10 įvairių projektų. Intensyviai vyksta darbai, tad jau greitai bus galima džiaugtis pirmaisiais įgyvendintais gyventojų sumanymais.

Gyventojų balsai lėmė, kad bus įgyvendinti net trys didelės apimties ir septyni mažos projektai ‒ tiek Gargžduose, tiek visame Klaipėdos rajone.

„Po laimėtojų paskelbimo pastaruosius mėnesius vyksta intensyvus darbas, kad gyventojų idėjos būtų kuo greičiau įgyvendintos. Kiekvienam projektui buvo paskirti atsakingi asmenys, sudėlioti įvykdymo etapai. Tiesa, jie gali šiek tiek kisti dėl viešųjų pirkimų procedūrų, tačiau planuojama, kad didelės apimties projektus įgyvendinsime per dvejus, o mažesnius – per vienus metus“, – pranešime cituojamas Klaipėdos rajono meras Bronius Markauskas.

Įgyvendinus visus projektus Klaipėdos rajono gyventojai ir svečiai turės daugiau erdvių, kuriose galės leisti laisvalaikį, atgauti jėgas poilsio ir ramybės oazėse, pasigrožėti naujais fontanais ar sportuoti gamtoje.

Kas jau padaryta?

Džiugi žinia rajono gyventojams – jau finišo tiesiojoje yra Gargžduose suplanuoti laisvalaikio praleidimo zonos prie mažojo tvenkinio darbai. Įvykdytos paslaugų pirkimo procedūros, tad artimiausiu metu prasidės projekto įgyvendinimo darbai.

Šiuo metu laukiama, kol bus atvežta įsigyta vandens kolonėlė, tad tikimasi, kad jau greitai Gargžduose miesto gyventojus ir svečius taip pat džiugins ir vandens gėrimo fontanėlis.

Jau šiais metais ketinama Dovilų karjerą pritaikyti rekreacinei, turizmo ir sportinei veiklai. Kartu su seniūnija Klaipėdos rajono savivaldybė įsigijo pontoninį lieptą ir planuojama, jog jau spalį jis bus sumontuotas. Vaikų žaidimų ir gimnastikos komplekso įranga taip pat nupirkta, ją planuojama sumontuoti iki spalio mėnesio pabaigos. Šiuo metu vykdomi ir 15 suoliukų pirkimai, rinkoje ieškoma tiekėjų, kurie galėtų įrengti laužavietę, taip pat jau nupirkti ir pastatyti du biotualetai.

Rudenį planuojama pjauti krūmynus, nendres, atvežti smėlio.  

Vieną iš didesnės apimties projektų – sutvarkyti Kapstato ežero pakrantę, ją pritaikant poilsiui. Bus išvalytas dumblas iš ežero dugno, atvežta naujo smėlio paplūdimiui. Šiuos darbus planuoja baigti kitų metų birželį. Jau įsigyti daugiafunkcio lauko treniruoklio ir vaikų žaidimų aikštelės įrengimai.

Kitų metų rudenį numatoma įgyvendinti projektą „Poilsio ir ramybės oazė prie giedančio fontano“, o šiuo metu rengiami dokumentai ir ruošiamasi pirkti projektavimo darbus.

Taip pat artimiausiu metu planuojama vykdyti pirkimo procedūras Veiviržėnų turgavietės projektavimo darbams. Tikimasi, jog projektas galėtų būti įgyvendintas dar šiais metais.

Tuo metu, kada Vėžaičių tvenkinyje bus įrengtas šokantis fontano su apšvietimu, priklausys nuo pirkimų procedūrų. Šiuo metu vyksta paruošiamieji pirkimų ir elektros atvedimo darbai.

Taip pat šiuo metu sprendžiami elektros atvedimo ir estrados formos parinkimo klausimai, ruošiantis lauko erdves Kvietiniuose pritaikyti kultūrinei veiklai.

Įranga jau įsigyta, tad planuojama, kad iki rugsėjo 1-osios bus pastatytas daugiafunkcis treniruoklis vaikams, o iki rugsėjo pabaigos Mazuriškėse atsiras poilsio, sporto ir kito laisvalaikio vieta.


  2021-08-04

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt