P0

Koronavirusas, Svarbu

Registruotis testui Klaipėdoje padeda ir šeimos gydytojai

Palmira Martinkienė

Palmira Mart
2021-08-04


Praėjus porai dienų po kelionės, klaipėdietis pajuto koronavirusui būdingus simptomus, tačiau esą niekas jam negali nustatyti diagnozės – Klaipėdoje tokiems žmonėms nėra vietų testuotis. Jam pasiūlyta tai daryti arba privačiai, arba vykti į kitą savivaldybę.

Tuo metu savivaldybės administracijos atsakinga darbuotoja pataria žmonėms dėl testavimo, pajutus simptomus, kreiptis į savo šeimos gydytojus, mat jie turi teisę tiesiai kontaktuoti su mobilaus punkto darbuotojais ir nuspręsti, ar ligoniui būtinas PGR testas.

Klaipėdos mobiliajame testavimo punkte trūksta pajėgumų. Martyno Vainoriaus nuotr.

Klaipėdos savivaldybė prieš porą dienų skelbė, jog šiuo metu uostamiestyje, išaugus testavimo nuo COVID-19 poreikiui, laisvų vietų testams nėra. Tą patvirtino ir susirūpinusios klaipėdietės laiškas, kurį jį atsiuntė „Atvirai Klaipėdai”.

„Grįžus iš kelionės užsienyje, po poros dienų sūnus pajuto covid infekcijai būdingus simptomus. Šiandien [antradienį] prisijungus internetu, buvo nurodyta, kad laisvų laikų tyrimui dėl covid nėra. Paskambinus 1808, buvome informuoti, kad Klaipėdos savivaldybė jau dvi savaites nepateikia tyrimui skirtų laikų, todėl žmonės iš Klaipėdos, norintys išsitirti, ar neserga covid infekcija, turi arba tirtis privačiai, arba važiuoti į kitą savivaldybę, pvz., Tauragę, kurioje yra laisvų talonų. Kaip taip gali būti? Ar taip Klaipėdoje kovojama su covid infekcijos neplitimu? Juk žmonės, jaučiantys simptomus ir neturintys galimybės išsitirti, platins ligą. Įdomu tai, kad tyrimui profilaktiškai privalomiems tirtis asmenims internete pilna laisvų laikų, o sergantiems – nei vieno”, – laiške guodėsi klaipėdietė Aušra.

Taiko „žaliojo koridoriaus“ principą

Pasak Klaipėdos savivaldybės administracijos Sveikatos apsaugos skyriaus vedėjos Rožės Perminienės, uostamiesčio mobiliame punkte testavimo laikai nuolat pildomi pagal galimybes. Ji pripažino, kad nors testavimo dėl COVID-19 ligos pajėgumai Klaipėdoje yra padidinti, tačiau išaugus šios paslaugos poreikiui, daliai gyventojų vietos tenka laukti po savaitę ir daugiau.

„Kadangi Klaipėdos mobilus punktas dabar perkrautas profilaktiniais testavimais, suprasdami, kokią svarbą turi savalaikis sergančių išaiškinimas ir izoliavimas ir siekdami sudaryti pirmumą simptominiams pacientams, Klaipėdoje jiems taikome „žaliojo koridoriaus“ principą. Klaipėdos mobilus punktas suorganizavo atskirą registracijos eilutę mūsų miesto simptominiams pacientams, į kurią juos gali registruoti patys mob. punkto darbuotojai (ne 1808), kontaktuodami su šeimos gydytojais”, – paaiškino valdininkė.

Jos teigimu, kaip ir dėl kitų ligų, taip ir dėl COVID-19, asmuo, pajutęs simptomus, turi pirmiausia susisiekti ir konsultuotis su savo šeimos gydytoju.

„Šeimos gydytojas, įvertinęs savo paciento būklę, nusprendžia, ar jam reikia PGR testo. Jei reikia – tai šeimos gydytojas susisiekia tiesiai su paskirtu Klaipėdos mobilaus punkto registratoriumi simptominiams pacientams ir skubiai užregistruoja savo pacientą PGR tyrimui. Tokiems pacientams vietos mobiliame punkte papildomos eigoje ir jie registruojami bei priimami skubiai pirmumo teise”, – sakė ji.

Ragina skiepytis
Tarsi išgirdę valdininkės raginimą, trečiadienį į gyvą eilę prie skiepų autobusiuko šalia Žardės „Iki“ prekybos centro gausiai rinkosi pasiskiepyti norintys klaipėdiečiai. Palmiros Mart nuotr.

„Nors pajėgos sustiprintos, vietų Klaipėdos mobiliajame punkte vis tiek trūksta. Atvyksta testuotis gyventojai ir iš kitų savivaldybių, tad norintiems užsiregistruoti tenka laukti. Kad nereikėtų patirti nepatogumų ir gaišti laiko testavimui, kviečiame dar kartą apsvarstyti galimybę pasiskiepyti – tam sudarytos visos sąlygos“, – pasirodžius šiai publikacijai, Klaipėdos savivaldybės išplatintame pranešime spaudai cituojama R. Perminienė.

Tarsi išgirdę valdininkės raginimą, trečiadienį į gyvą eilę prie skiepų autobusiuko šalia Žardės „Iki“ prekybos centro gausiai rinkosi pasiskiepyti norintys klaipėdiečiai. Po 18 val., likus mažiau nei valandai iki oficialiai skelbto skiepijimo laiko, palei Taikos pr. buvo nutįsusi ilga žmonių eilė.

Primename, kad kasdien, išskyrus sekmadienius, užsiregistravus galima skiepytis Vakcinacijos centre Kretingos g. 36, LCC tarptautinio universiteto patalpose.

Vakcinacijos centras dirba pirmadieniais – penktadieniais nuo 8 iki 20 val., šeštadieniais – nuo 9 iki 12 val.

Be registracijos į centrą atvykti galima kiekvieną darbo dieną nuo 13 iki 15 val., ketvirtadieniais – visą dieną.

Nuo rugpjūčio klaipėdiečiai skiepijami ir „Akropolyje” įsikūrusioje „Eurovaistinėje” – registruojantis internetu koronastop.lt arba tel. 1808, būtina nurodyti skiepijimosi vietą.


  2021-08-04

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt