P0

Kultūra

Muziejuje – signataro sukurtas burlaivio modelis

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-08-05


Lietuvos jūrų muziejus praturtėjo įspūdingu laivo modeliu: kolekciją papildė ispanų burlaivis – linijinis karo laivas „Santisima Trinidad“ (1769–1805 m.).

Modelio autorius – Egidijus Bičkauskas, Nepriklausomybės akto signataras, buvęs Seimo narys ir aktyvus visuomenės veikėjas. Pasitraukęs iš politinės veiklos Egidijus Bičkauskas skiria savo laiką dar jaunystėje išbandytam pomėgiui – modeliavimui ir privačios įvairių tipų laivų modelių kolekcijos rinkimui.

Egidijus Bičkauskas ir Lietuvos jūrų muziejaus direktorė Olga Žalienė. Alfonso Mažūno nuotr.

„Santisima Trinidad“ modelį Egidijus Bičkauskas sukūrė prieš 20 metų. Modelis yra apie 1 m ilgio ir tokio pat aukščio, mastelis – 1:90. Jo pagrindas pagamintas naudojant tipinę rinkinio konstrukciją, tačiau daug kas buvo pagamintas savo rankomis: korpusas, denis, rangautas ir takelažas.

Šiuo metu Lietuvos jūrų muziejuje ekspozicijose ir saugyklose eksponuojama ir saugoma 160 laivų modelių ir maketų. Tai skirtingų laivų tipų modeliai, atspindintys įvarius laivybos laikotarpius ir kultūrines tradicijas.


  2021-08-05

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt