P0

Regionas

„Ramybės“ galerijoje – „Nudus“: juvelyrika, grafika ir mažoji skulptūra

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-08-05


Ketvirtadienį, rugpjūčio 5 d., 18 val., „Ramybės“ galerijoje Palangoje bus atidaryta Beno Staškausko personalinė juvelyrikos, grafikos ir mažosios skulptūros paroda „Nudus“, kurioje autorius ne tik parodys galimas neįprastas juvelyrinių papuošalų medžiagas ir formas, bet ir perteiks kūrybinį procesą.

Savo kūrybinę veiklą B. Staškauskas pradėjo 2014 metais, kai gyveno Islandijoje, kurios neįprastas gamtovaizdis ir įkvėpė pirmąsias kolekcijas. Po kurio laiko savo dirbtuves ir idėjas perkėlė į Vilnių, kur ir dabar kuria, o jo darbai keliauja už Lietuvos ribų.

Ryškius, masyvius, netikėtų formų, iš  plastiko, lavos ir kitų neįprastų medžiagų papuošalus kuriantis menininkas ir šįkart lieka ištikimas sau: kolekcijoje eksponuojamuose kūriniuose metalas derinamas ir supriešinamas su taktiliškai priešinga medžiaga – silikono guma, simbolizuojant drabužį ir atvirą nuogą formą. Tad ir parodos tema „Nudus“ – nuogumas, atvira forma, o šiuo atveju simbolinis nuogumas perteikiamas juvelyrikai, kaip nešiojamajai skulptūrai ir kūno dekorui.

Parodos autorius stengiasi neapsiriboti ties viena forma ar siluetu, tad kiekvienas objektas yra savitas, unikalus, tačiau galima įžvelgti ir bendrą autoriaus kūrybos bruožą – gamtiškos formos ir detalės gali priminti siurrealistinį, ne iš šios Žemės, gyvūną ar augalą.

Ekspozicijoje galima pamatyti ir grafikos darbų. Tai ranka raižytos akrilo plokštės spauda. Taip pat  ant šių akrilo plokščių yra ir eksponuojami juvelyriniai darbai. Grafikos darbuose yra naudojami tie patys motyvai ir detalės, kaip ir juvelyriniuose dirbiniuose, perkeliant juos į kitą dimensiją, mastelį ir proporcijas.

Pagrindinės autoriaus naudojamos medžiagos – aukšto atsparumo silikono guma, rankiniu būdu sidabruota / auksuota bronza.

„Darbų atlikimo procese naudoju įvairias technikas ir technologijas, įskaitant skaitmeninį modeliavimą, skaitmeninę spaudą, liejimą vakuume, metalo liejimą, elektrocheminį metalų padengimą ir kt. Nepriklausomai nuo naudojamų technologijų, visi eksponuojami dirbiniai, įskaitant ir grafikos darbų spaudą, yra padaryti rankiniu būdu“, – apie kūrybos procesą pasakojo B. Staškauskas.


  2021-08-05

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt