P0

Fotoreportažai, Kultūra

Įsibėgėja Klaipėdos pilies džiazo festivalis (11)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-08-06


Ketvirtadienį uostamiestyje, Kruizinių laivų terminale, prasidėjęs XXVII Klaipėdos pilies džiazo festivalis tęsis dar dvi dienas.

Pirmoji į Klaipėdos pilies džiazo festivalio sceną žengė viešnia iš Odesos – vokalistė, multiinstrumentalistė Juli Zaporozhets su grupe „Julinoza“ (Ukraina). Dainose, kurias ji atliko ukrainiečių, anglų ir rusų kalbomis, nuskambėjo daug jautrių ir šiandien aktualių temų.

Vėliau scenoje pasirodė festivalio simboliu tituluojamas, saksofonininkas Laimonas Urbikas su geriausius Latvijos džiazo muzikantus vienijančiu „Mirage Jazz Orchestra“ bei bei vokaliste latve Diana Pirags. Klaipėdietis L. Urbikis Klaipėdos pilies džiazo festivalio klausytojus džiugina daugiau kaip 20 metų. Kiekviena šių atlikėjų instrumentinė solo partija bei vokalinės kompozicijos buvo palydimos gausiais plojimais ir pirmą kartą tą vakarą nuskambėjo klausytojų prašymas „Pakartot!”.

Paskutinė į sceną žengė daugeliui puikiai žinoma Lietuvos grupė „Gin’Gas”, švenčianti 30-metį. Vokalistas ir kolektyvo siela, charizmatiškasis Remigijus Ruokis su aksominio balso ir šelmiškos šypsenos savininke Agne Michalenkovaite tiesiog siautėjo scenoje. Jie nepamiršdavo paraginti publiką šokti, tačiau to daryti nebuvo būtinybės – nuotaikingi ritmai ir nuo scenos sklindanti energija, nesunkiai išjudino klausytojus. Po grupės pasirodymo jie dar ilgai skandavo „Ačiū!”.

„Toliau – tik geriau! Kviečiu nepraleisti nei vieno koncerto”, – pranešime cituojama festivalio organizatorė Inga Grubliauskienė.

Nemokamus koncertus rengiantys festivalio organizatoriai primygtinai prašo, kad jaučiantys bent menkiausius peršalimo simptomus koncertus stebėtų tik nuotoliniu būdu, tiesioginės transliacijos metu. Atvykusieji į koncertus raginami atsakingai laikytis higienos ir užkrečiamųjų ligų prevencijos reikalavimų: dėvėti kaukes, dezinfekuoti rankas, laikytis saugaus atstumo, per pertraukas tarp koncertų išsisklaidyti ir atokiau pasivaikščioti.


  2021-08-06

  11 komentarai “Įsibėgėja Klaipėdos pilies džiazo festivalis”

  1. Avatardaiva (IP: 75.158.115.26)
  2. Avatarjovita (IP: 134.122.84.178)

   nenoriu galvot

  3. Avatardarius (IP: 134.122.84.178)
  4. Avataraliukas (IP: 134.122.84.178)
  5. Avatarjonas (IP: 134.122.84.178)

   kaip visada nieko gero

  6. AvatarJes (IP: 88.119.136.56)

   Renginiai nemokami, gali ateiti ir tik keli žiūrovai, pajamos iš rėmėjų, susirinkai, o paskui kas nors papiguju patriūbuos ir jes !

  7. AvatarBėgam iš miesto (IP: 188.69.211.82)

   iDžaizo šeimai svarbiausia pinigai. Festivalio sąmata Vieno renginio direktorei. Pandemija jų neliečia, žiūrovų svaikata taip pat

  8. AvatarNemira (IP: 78.61.191.166)

   Kaip gerai, kad vyksta renginiai sielai. Čia kaip vaistas esamai situacijai. Tiesiog laikykimės atsargumo ir mėgaukimės.

  9. AvatarIlja (IP: 90.131.43.191)

   Greit klaipeda bus juodoj zonoj

  10. AvatarNepritariantis masinėms šventėms (IP: 83.179.65.23)

   Jiems px ta aplinkinių sveikata. Bile dūdorius pinigų uždirbs. Užteks ir vaikams, ir anūkams.

  11. Avatar (IP: 46.198.130.170)

   Esant tokiai pandeminei situacijai pasaulyjr ir epideminei situacijai Klaipėdoje meras rengia džiazo festivalį kartu su žmona. Baisu. Kur pavyzdys, kur supratingumas? Prieš renginių organizavimą reikėjo plėtoti skiepijimo procesą. Turbūt visa šeima eis savanoriaut į covid sergančių skyrius, kur medikai nuo pacientų antplūdžio jau pervargo. Belieka tikėtis, kad klaipėdiečiai bus supratingesni.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt