P0

Regionas

Palangoje atsiras Jaunimo užimtumo ir savanorystės centras

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-08-06


Neilgai trukus Palangoje ims kilti Jaunimo užimtumo ir savanorystės centras – jau paskelbtas konkursas rangos darbams, pasiūlymus galima teikti iki rugpjūčio 27 d., o nugalėtoją tikimasi paskelbti rugsėjį.

Modernus bei jaunimo poreikiams pritaikytas centras iškils prie savivaldybės, Vytauto g. 110 esančio pastato vietoje.

Projektuotojų vizualizacija

Palanga yra pirmoji savivaldybė, ne pritaikanti esamą pastatą jaunuolių poreikiams, o atvirkščiai – atsižvelgdama į esamus jaunimo poreikius suprojektavusi ir statanti naują pastatą, prie kurio koncepcijos kūrimo prisidėjo ir patys jaunuoliai.

Naujajame Jaunimo užimtumo ir savanorystės centre ir šalia jo numatyta įrengti aktyvaus poilsio zonas, darbo vietas nevyriausybinėms organizacijoms, patalpą konferencijoms bei seminarams organizuoti. Centre taip pat bus organizuojamas Palangos bendruomenės narių užimtumas, telkiami savanoriai ir skatinama savanorystė, vykdoma projektinė veikla, jaunuoliai ir bendruomenė bus konsultuojami bei informuojami įvairiais jiems aktualiais klausimais.

Šiuo metu kurorto jaunuoliai laisvalaikį leidžia jiems skirtoje Jaunimo erdvėje „Be stogo“, kuri visiems norintiems atvira kiekvieną dieną iki vėlaus vakaro – priklausomai nuo numatytų veiklų, net iki 23 valandos.

„Atvira jaunimo erdvė skirta visiems 14–29 metų jaunuoliams, norintiems įdomiai ir saugiai praleisti laisvalaikį, bendrauti, susipažinti, užsiimti įvairiomis veiklomis, sužinoti naujų įdomių dalykų. Ji taip pat yra prieglobstis įvairioms jaunimo organizacijoms, čia didelis dėmesys skiriamas savanorystės populiarinimui, aktualios jaunimui informacijos teikimui“, – pranešime cituojama Laura Janušienė, Palangos miesto savivaldybės administracijos jaunimo reikalų koordinatorė.

Šiandien, matant augantį lankytojų skaičių akivaizdu, kad esama jaunimo erdvė „Be stogo“ kurorto jaunuoliams tampa per maža – pasak L. Janušienės, lankytojų skaičius, palyginti su pirmaisiais veiklos metais, yra išaugęs tris kartus, tad naujojo Jaunimo užimtumo ir savanorystės centro kurorto jaunuoliai labai laukia.

Pasak kurorto mero Šarūno Vaitkaus, labai svarbu yra ir tai, kad Jaunimo užimtumo ir savanorystės centre bus laukiami ne tik jaunuoliai, bet ir visi nevyriausybinių organizacijų nariai, senjorai.

„Neabejojame, kad iniciatyvus bei aktyvus jaunimas padės vyresnio amžiaus palangiškiams atlikti jiems svarbias operacijas internetu, pagal galimybes pamokys juos naudotis kitomis informacinėmis technologijomis, taip pat – supažindins su savanorystės galimybėmis bei apmokys norinčius savanoriauti, įtrauks į projektinę veiklą“, – kalbėjo Š. Vaitkus.


  2021-08-06

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt