P0

Kultūra

Klaipėdos festivalis: solo smuikui ir orkestrui skambėjo elinge

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-08-07


Klaipėdos festivalio scena tapusiame elinge žavingai susiliejo Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro simfoninio orkestro diriguojamo Martyno Staškaus, Maksimo Fedotovo smuiko ir marių muzika. Koncerte „Elingo ritmu – žėrinti marių muzika“ skambėjo vieni populiariausių romantizmo solo smuikui ir orkestrui.

Olesios Kasabovos nuotr.

Didžiausias profesionalus orkestras ne tik Klaipėdoje, bet ir visame Vakarų Lietuvos regione, Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro (KVMT) simfoninis orkestras, vadovaujamas vyriausiojo dirigento Tomo Ambrozaičio, sezono metu dalyvauja teatro spektakliuose bei premjerose, tad rečiau matomas scenoje.

Rugpjūčio 6-ąją elinge publika išgirdo preciziškai atliktą Maxo Brucho Pirmąjį smuiko koncertą bei Camille’io Saint-Saënso Introdukciją ir rondo capriccioso, o antroje koncerto dalyje – specialiai atrinktų numerių iš Sergejaus Prokofjevo baleto „Romeo ir Džuljeta“, kurio premjerą KVMT pristatys rudenį.

Su orkestru pasirodęs solistas – smuikininkas ir dirigentas, Rusijos Federacijos liaudies artistas Maksimas Fedotovas savo tobula meistryste tiesiog užbūrė publiką. Kritikų tituluojamas „rusiškuoju Paganiniu“ genijus grojo taip įtaigiai, kad publika net nekrustelėjo pasipylus menkiems lietaus lašams. Buvo galima išgirsti tik atodūsius nebyliai pasakančius kaip gera klausytis muzikos gamtoje ir mėgautis jos didybe. Ir žinoma, pripažinti kokie talentingi profesionalai dirba Muzikinio teatro orkestre.

Kviestinį dirigentą Martyną Staškų dažnai bendradarbiaujantį su Muzikinio teatro orkestru Klaipėdoje vėl išvysime rudenį. Lapkričio 12-13 dienomis Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras pristatys iki šiol Lietuvoje nestatytą Gaetano Donizetti komišką operą „Pulko duktė“, kurios muzikos vadovas ir dirigentas – M. Staškus.

Koncertą vedė žurnalistė Gerūta Griniūtė.


  Kultūros straipsnių vidus

  2021-08-07

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  NAUJAUSI STRAIPSNIAI
  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt