P0

Miestas

Klaipėdos pilies džiazo festivalio gerbėjų neišgąsdino ir lietus

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-08-07


Klaipėdos pilies džiazo festivalis įgavo pagreitį. Penktadienį, antrą festivalio dieną,  Kruizinių laivų terminale, muzika netilo iki vėlumos. Net lietingas oras ištikimiems džiazo gerbėjams netapo kliūtimi mėgautis kokybiška muzika.

Anot organizatorių, buvo nepaprastai gera matyti tuos nuostabius žmones, prisidengusius skėčiais, kurie nesugebėjo paslėpti šviesių, laimingų, besišypsančių veidų.

Antros festivalio dienos pasirodymų seriją pradėjo jaunatviškas, energingas kvintetas „21st Century Quintet“ (Lietuva). Šio kolektyvo atliekamos kompozicijos klausytojus panardino į nepažintos kultūros gelmes ir suteikė galimybę pajusti unikalią skirtingų kultūrų dermę. Muzikantai publiką sužavėjo jaunatvišku entuziazmu, nesumeluotu nuoširdumu, energija pulsuojančiomis, savitomis kompozicijomis, kurias grupės lyderis saksofonininkas Davit Avetisyan papildė armėnų liaudies muzikos motyvais. Jauniems atlikėjams nepristigo publikos palaikymo – jie buvo sutikti ir išlydėti aplodismentais. 

Vėliau į sceną žengė saksofono virtuozas Petras Vyšniauskas, kurio rankose atgijęs instrumentas ir juo meistriškai kuriamos džiazo improvizacijos, pritariant Kauno bigbendui, sulaukė didelio publikos palaikymo. Lietuvos džiazo simboliu tituluojamas muzikantas, garsinantis Lietuvą pasaulio prestižiniuose džiazo festivaliuose, niekada nenuvilia klausytojų. Kaip ir buvo galima tikėtis, publika jį pasitiko gausiomis ovacijomis ir viso pasirodymo metu mėgavosi iki sielos gelmių persmelkiančiu, romantika pulsuojančiu, magišku scenos grando pasirodymu.

Programai įpusėjus, scenoje pasirodė jaunas, tačiau neabejotinai perspektyvus kolektyvas, klausytojus užkrėtęs pozityvumu ir gera nuotaika – „Amber hunters“. Tai jungtinis Lietuvos, JAV, Vokietijos, Italijos, Nyderlandų, Kazachstano muzikantų projektas. Pasirodymo metu, kilę iš skirtingų šalių, suformuoti skirtingų kultūrų grupės nariai, atliko originalias funk\fusion stilių kompozicijas bei improvizacijas. Klausytojai išgirdo ir įvertino jų savitą muzikinį stilių. Didžiausias siurprizas publikai buvo grupės lyderio, būgnininko Kasparo Petkaus pasirodymas scenoje. Šio jauno, talentingo ir veržlaus muzikanto nesustabdė net patirta stuburo trauma.

Penktadienio vakarą nuotaikingai užbaigė „Labai šaunūs žmonės“ iš Rygos. Tai džiazo-fanko grupė „Very Cool People“ (Latvija), grojanti modernią funko-džiazo muziką, kuri tiesiog pakerėjo klausytojus pulsuojančia energija ir užvedančiu šokio ritmu. Grupės lyderis Elvijs Grafcovs žadėjo, kad privers „broliukus“ ir „sesutes“ šokti kaip pašėlusius ir savo pažadą ištęsėjo. Išmaudyti lietaus ir balkanišku skambesiu pagardintos muzikos, žmonės leidosi įsukami į šokio sūkurį.  Kai scenoje siautėja „Very Cool People“, kojos ima gyventi atskirą gyvenimą ir tiesiog negali nustoti šokti.

Festivalio organizatoriai džiaugiasi, jog klausytojai atsiliepė į prašymą paisyti saugumo reikalavimų, tačiau pakartotinai primena, kad jaučiantys bent menkiausius peršalimo simptomus, koncertus stebėtų tik nuotoliniu būdu, tiesioginės transliacijos metu. O atvykusius į koncertus ragina atsakingai laikytis higienos ir užkrečiamųjų ligų prevencijos reikalavimų: dėvėti kaukes, dezinfekuoti rankas, laikytis saugaus atstumo, per pertraukas tarp koncertų išsisklaidyti ir atokiau pasivaikščioti. Baigiamieji Klaipėdos pilies džiazo festivalio koncertai vyks šeštadienį Kruizinių laivų terminale.


  2021-08-07

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt