P0

Kultūra

Bibliotekos audioteka – ne tik muzikos gurmanams

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-08-09


Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešojoje bibliotekoje įkurta audioteka – išskirtinai kokybiško garso muzikos namai – traukia melomanus ir muzikos mylėtojus pasiklausyti roko, klasikos, džiazo ar kito žanro įrašų. Joje kiekvienas gali išbandyti aukščiausios kokybės Lietuvoje gaminamą, pasaulyje pripažintą „Reed“ patefoną, pailsėti nuo miesto šurmulio, pabūti su savimi jaukioje, ypatingos atmosferos aplinkoje. 

Audiotekos lankytojams siūloma gausi vinilinių plokštelių kolekcija, o norintiems nerti giliau į muzikos istoriją, susipažinti su iškilių pasaulio ir Lietuvos atlikėjų kūrybiniu keliu rengiamos teminės paskaitos, kurias veda klaipėdiečiams gerai žinomas muzikos atlikėjas Vilius Ančeris. Visą vasarą vykę renginiai sulaukė didelio susidomėjimo, tad ir rugpjūčio mėnesį muzikos gerbėjų laukia dvi įdomios paskaitos.  

Rugpjūčio 11 d. , trečiadienį, 18 val. biblioteka kviečia susipažinti su Adrian Belew (Zappa, Bowie, King Crimson).

„A. Belew yra unikalus muzikantas ir prodiuseris, pasižymintis impresionistiniu požiūriu į gitaros grojimą, kuris nesiremia standartiniais instrumentiniais tonais. Lankytojų laukia neįprasta muzika bei garsai, padėsiantys pasinerti į naujus potyrius“, – pranešime spaudai cituojams o V. Ančeris.

Nemažiau įdomus renginys vyks rugpjūčio 27 d. Jame karaliaus devintajame dešimtmetyje labiausiai kritikuojama amerikiečių roko grupė „Talking Heads“.  

Audioteką jau pamėgo tie, kas ieško ramios vietos individualiam darbui, domisi muzika ar mokosi groti. Kiekvienas apsilankęs gali išbandyti elektroninį pianiną, pasiskolinti natas, muzikinės literatūros, garso ir vaizdo įrašų. Vaikams vedama edukacija „Tepenam žvaigždutėm į muzikos šalį“, kurios metu supažindinama su muzikos erdve ir audioteka, trumpai pasakojama apie muziką, kompozitorius, daugiausia dėmesio skiriant Mikalojui Konstantinui Čiurlioniui.  

Vartotojų aptarnavimo skyriaus vedėja Toma Gergelienė užsiminė apie netolimus ateities planus.

Kultūros straipsnių vidus

„Esame numatę organizuoti mažai žinomų ar jaunų atlikėjų koncertus, mokomuosius muzikinius seminarus, kuriuos vestų ir su savo instrumentu supažindintų studijuojantys muziką studentai. Taip pat numatomi praktiniai seminarai, kuriuose bus mokoma muzikos pradmenų, vaidybos, scenos kalbos meno, improvizacijos bei iškalbos. Ir, žinoma, būtinai skirsime dėmesio muzikos terapijos užsiėmimas, juk jau seniai moksliškai įrodytas muzikos poveikis sveikatai ir gerai savijautai“ , – pažadėjo ji.  


  2021-08-09

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt