P0

Verslas

„Portathon 2021“ dalyviai kurs ir karo laivui reikalingą sprendimą

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-08-09


Tarptautinis hakatonas „Portathon 2021“ šiemet pateiks iššūkių ne vien technologijų entuziastams – laukiami ir kūrybinių sričių atstovai, siekiantys generuoti dizaino inovacijas. Šios srities užduotį pirmą kartą hakatono istorijoje pateikė Lietuvos kariuomenės Karinės jūrų pajėgos (KJP).

Kariuomenė vysto koncepciją

KJP planuojant naujų vienos klasės karo laivų statybą šiuo metu pradedamas karo laivo koncepcijos vystymas. „Portathon 2021“ hakatono dalyviai turės unikalią galimybę prisidėti prie šio proceso.

Asociatyvi KJP nuotr.

„Iki šiol visi Lietuvos karinių jūrų pajėgų laivai buvo įsigyti svetur, anksčiau įrengti pagal tų šalių standartus. Statant lietuviškus karo laivus reikalingas būtent jiems adaptuotas interjero sprendimas. Tikimės, kad hakatonas, sutelkdamas skirtingų sričių specialistus bei kompetencijas, suteiks tinkamą platformą ne tik dalintis kūrybiškomis idėjomis, bet ir stipriai išanalizuoti praktinius aspektus bei galiausiai rasti tokią išraiškos formą, kuri būtų realiai įgyvendinta“, – pranešime spaudai pažymi KJP komandoras leitenantas Remigijus Zabiela.

Tikimasi, kad karo laivo interjero sprendimas kels personalo motyvaciją, suteiks ramybės ir poilsio atmosferą karininkų, puskarininkių ir jūreivių kajutkompanijose, kajutėse – namų pojūtį, o koviniuose postuose pasitarnaus palaikant kovinę dvasią.

Karinėse jūrų pajėgose šiuo metu naudojami trijų skirtingų klasių karo laivai, kurių dauguma projektuoti ir pastatyti prieš daugiau nei 30 metų Didžiojoje Britanijoje, Norvegijoje, Danijoje.

„Visų klasių laivų interjerai yra labai skirtingi ir neturi vientisumo. Lietuvos Karinėms jūrų pajėgoms nustatyto interjero standarto nėra, tad hakatonas galėtų prisidėti tokį standartą formuojant“, – pažymėjo kmdr. ltn. R.Zabiela.

Skirtingos kompetencijos – stiprybė

Klaipėdos mokslo ir technologijų parko plėtros vadovo Andriaus Sutniko teigimu, kiekvienas hakatonas suteikia galimybę augti tiek jo dalyviams, tiek iššūkius teikiančioms organizacijoms

„Tai proga naujoje šviesoje išvysti kasdienius procesus ir problemas. Uostas ir jūrinis verslas, su kuriais glaudžiai bendradarbiaujame Lietuvos jūrinio klasterio rėmuose, jau trečius metus aktyviai pasitelkia šį renginį kaip technologinių sprendimų vystymo katalizatorių. Pastebime, kad tiek verslo bendruomenėje, tiek visuomenėje apskritai randasi daugiau atvirumo ir ryžto klausti, ieškoti, megzti naujus ryšius“, – sako jis.

Rugsėjo 24-26 d. vyksiančio hakatono iššūkių išsamus sąrašas jau greitai bus paskelbtas. Pagrindinės kategorijos jau aiškios – logistika, energetika, tvari aplinka bei kibernetinis saugumas.

„Kone automatiškai manoma, kad šios temos yra išimtinai IT asų bei inžinierių veiklos laukas. Visgi inovacijų samprata yra kur kas platesnė ir šiuo hakatonu sieksime integruoti daugiau įvairių sričių specialistų bei studentų, kurių kompetencijos ar domėjimosi sritys taip pat apima dizainą, rinkodarą, edukacinius procesus“, – pažymėjo A. Sutnikas.

Komandos pasidalins 4000 Eur

Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas, Lietuvos jūrinis klasteris ir Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija, kaip ir pernai, išlieka „Portathon“ bendruomenę bei prizinį fondą, kuris šiemet sieks 4000 Eur, telkiančiu branduoliu. Komandoms varžantis dėl prizų organizatoriai kviečia žvelgti ir plačiau: startuoliai turi puikią galimybę inovatyvias idėjas su potencialiais investuotojais vystyti ir toliau, jau už šio renginio rėmų.

Tarptautinis uosto technologijų hakatonas taip pat užsitikrino 4 tarptautinių projektų – „Secmar“, „Connect 2 Small Ports“, „Liquid Energy“ ir „Exoprodigi“ – palaikymą.

Dalyvių registracija jau įsibėgėjo – vietas hakatone užsitikrinti turėtų suskubti iššūkiams atviri startuoliai, studentai, verslo atstovai, dėstytojai, norintys padėti jaunimui įgyti praktinės idėjų išvystymo ir įgyvendinimo patirties. Komandoms talkinsiančių mentorių gretose jau rikiuojasi ekspertai iš kompanijų „Schneider Electric Lietuva“, „Omega 365 Lietuva“, „cloudyBoss“, Blekingės technologijų instituto, kitų verslo ir mokslo organizacijų.

Šią savaitę patvirtinta, jog „Portathon 2021“ partneriu tapo ir Hamburgo uostas, kuris aktyviai padeda skleidžiant žinią apie hakatoną bei pritraukiant tarptautinę inovatorių bendruomenę.

Su Vokietija Klaipėdoje inicijuotą hakatoną sujungs ir dar viena jo fizinė lokacija taikomųjų mokslų universitete Hochschule Wismar.

Kaip ir pernai, bus užtikrintas hibridinis renginio formatas: pavieniai dalyviai ir komandos susitiks tiek gyvai, tiek ir nuotoliniu būdu.


  2021-08-09

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt