P0

Miestas

Jūrų muziejaus fortą pritaikė neįgaliesiems

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-08-09


Istorinis nerijos fortas, kuriame įsikūręs Jūrų muziejus – vienintelis išlikęs XIX a. antros pusės Prūsijos karinio paveldo objektas Lietuvoje. Pasak Lietuvos jūrų muziejaus direktorės Olgos Žalienės, bene didžiausias iššūkis yra ne ekspozicijų kūrimas ar gyvūnų priežiūra.

Alfonso Mažūno nuotr.

„Rengiant ekspozicijas istoriniame objekte labai svarbu siekti, kad jos būtų prieinamos kiekvienam lankytojui, – sako muziejaus vadovė. – Dar pernai lankytojai, judantys su vėžimėliais, negalėjo patekti ant forto pylimų. O šiandien mes juos drąsiai galime pakviesti apžiūrėti visą fortą. Pagaliau šiemet pavyko įrengti modernų keltuvą, kuriuo žmogus vežimėlyje yra užvežamas ant pylimo”.

Keltuvo įrengimas buvo finansuotas iš 20142020 m. Lietuvos ir Rusijos bendradarbiavimo per sieną programos. Šio tarptautinio projekto dėka buvo atlikti ir merijos forto pylime esančių istorinių patalpų tvarkybos restauravimo ir remonto darbai. 

Sutvarkytose ir lankymui pritaikytose patalpose bus įrengtos ekspozicijos. Taip pat numatoma sukurti du naujus turistinius kelius ir juos aktyviai viešinti: istorinį (drauge su Friedlando vartų muziejumi) ir biologinį (drauge su Kaliningrado zoologijos sodu). Projekto tikslas – plėtoti kultūrinį turizmą pasienio regione.

Muziejuje skiriamas dėmesys ir regėjimo negalią turintiems lankytojams: šiemet buvo įrengti taktiliniai stendai Etnografinėje pajūrio žvejo sodyboje ir prie nerijos forto, iki metų pabaigos bus įrengti Brailio rašto stendai delfinariume, tokie jau yra prie gyvūnų baseinų Nerijos forto kieme.

Šiemet išleista ir pirmoji garsinė knyga „Vandens gyvenimo linija“, artimiausiu laiku bus parengtos, bendradarbiaujant su Lietuvos aklųjų biblioteka, dar trys knygos iš muziejaus Istorinių atsiminimų serijos.


  2021-08-09

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt