P0

Konsultacijos

VMI: nuo COVID-19 nukentėjusiems – 3 savaitės mokesčiams be palūkanų išdėstyti

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-08-11


Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informuoja, jog į nukentėjusių nuo COVID-19 sąrašus įtrauktos įmonės ir individualią veiklą vykdantys gyventojai, taip pat veiklos nevykdantys gyventojai, kurie turi nesumokėtų mokesčių, iki š. m. rugpjūčio 31 d. dar gali kreiptis į VMI ir pateikti prašymą sudaryti mokestinės paskolos sutartį (MPS) be palūkanų.

Prašymo nepateikus, nuo spalio 31 d. mokesčių nepriemokai, kuri susidarė iki rugpjūčio 31 d., galios įprasta mokesčių mokėjimo ir MPS sudarymo tvarka – prašymą reikės pagrįsti finansinę būklę įrodančiais dokumentais, bus skaičiuojamos palūkanos.

Martyno Vainoriaus nuotr.

„Verslininkai, kurie dėl pandemijos taip pat patyrė finansinių sunkumų ir turi nesumokėtų mokesčių, tačiau jų nėra nukentėjusiųjų nuo COVID-19 sąrašuose, gali kreiptis į mokesčių administratorių dėl jų įtraukimo į sąrašus. Tą taip pat galima padaryti iki rugpjūčio 31 d., tačiau rekomenduojame prašymą pateikti kuo anksčiau, nelaukiant termino pabaigos“, – pranešime spaudai pažymi Klaipėdos apskrities VMI viršininkas Audrius Morkūnas.  

Šiuo metu mokesčių nepriemoką, kuriai taikomos pagalbos priemonės, turi apie 2,2 tūkst. Klaipėdos miesto mokesčių mokėtojų, iš jų apie 1,2 tūkst. įmonių ir per 900 gyventojų, vykdančių veiklą. Įmonių nepriemoka sudaro apie 28, 8 mln. eurų, o gyventojų – per 355 tūkst. eurų. Iš šios sumos dėl 18,4 mln. eurų mokesčių mokėtojai jau sudarė MPS sutartis be palūkanų.

Prašymą sudaryti MPS be palūkanų nuo pandemijos nukentėję mokesčių mokėtojai gali pateikti per Mano VMI, pasirinkę Paslaugos > Užsakyti Paslaugą > Mokesčių apskaita ir mokėjimai > Mokestinės nepriemokos sumokėjimo terminų atidėjimas arba išdėstymas.

Primenama, kad MPS be palūkanų įmokas išdėstyti dalimis galima iki 2022 m. gruodžio 31 d., o esant sudėtingoms finansinėms aplinkybės pirmąją įmoką atidėti vieneriems metams.

Jei gyventojui ar įmonei numatyto laikotarpio neužtenka sumokėti susidariusius mokesčius, MPS sudaryti galima ir ilgesniam laikotarpiui (iki 5 metų). Tokiu atveju po numatyto išdėstymo termino taikomi standartiniai reikalavimai – mokesčių mokėtojas turi pagrįsti savo prašymą finansinę būklę įrodančiais dokumentais, bei tarifai – vėlesnio laikotarpio įmokoms bus skaičiuojamos 0,01 proc. per dieną palūkanos.

Mokestinės pagalbos priemonės (neskaičiuojami delspinigiai ir nepradedami išieškojimo veiksmai) į nukentėjusių nuo COVID-19 sąrašus įtrauktiems mokesčių mokėtojams taikomos iki spalio 31 d. dėl mokesčių nepriemokų, kurios susidarė iki rugpjūčio 31 d. Nukentėjusių nuo pandemijos įmonių sąrašą galima rasti čia, o nuo COVID-19 nukentėjusių individualių veiklų sąrašus čia.

Konsultacijas MPS sudarymo bei kitais mokesčių klausimais gyventojai gali gauti paskambinę 1882 (+370 5 260 5060)ar 8 5 2191 777, taip pat pateikę paklausimą elektroniniu būdu per Mano VMI. Konsultacijos aptarnavimo padaliniuose – su išankstine rezervacija.


  2021-08-11

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt