P0

Miestas, Svarbu

KRATC vadovo konkursas: paslaptingai artėjanti pabaiga (4)

Virginija Spurytė

Virginija Spurytė
2021-08-12


Uostamiesčio savivaldybės valdomos bendrovės „Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centras“ (KRATC) vadovo konkursas artėja pabaigos link. Tačiau jau antrą kartą organizuojama atranka šįkart yra apgaubta paslapties skraiste.

KRATC vadovo konkursas vyksta jau antrą kartą. Martyno Vainoriaus nuotr.

Žinia, naujo konkurso prireikė, nes pirmąjį, kurio metu buvo sulaukta net 45 pretendentų, nutraukė KRATC valdyba. Pastaroji tokį sprendimą argumentavo informacijos nutekėjimo faktu – „Atvira Klaipėda” buvo paskelbusi, jog sulaukė žinių, kad į šį postą nusprendė pretenduoti ir Klaipėdos miesto tarybos bei mero sekretoriato vadovas Modestas Vitkus, vėliau pats savo paskyroje „Facebook“ patvirtinęs šį faktą.

Naujas konkursas buvo paskelbtas liepos 7 dieną. Jį organizuoti pavesta KRATC skelbtą konkursą laimėjusiai įmonei „Verslo balansas“. Pasaroji konkursą organizuoti pasisamdė subrangovus – bendrovę „Alpha Consultants“. Ši bendrovė organizavo pirmąjį konkursą, pasiūliusi tai padaryti už 2 tūkst. eurų.

Pretendentai, norintys tapti KRATC vadovais, dokumentus turėjo pateikti iki rugpjūčio 3 dienos. Tačiau „Atvirai Klaipėdai“ taip ir nepavyko sužinoti, ar ir antrą kartą organizuojamas konkursas buvo toks populiarus kaip pirmasis.

Bendrovės „Alpha Consultants“ direktorė Inga Siminonienė, paprašiusi klausimus atsiųsti raštu, po paros sugebėjo atsakyti, kad „negalėsiu atsakyti į pateiktus klausimus, nes neturiu tokių įgaliojimų“. Jos buvo klausiama, kiek paraiškų sulaukta, kiek dar truks atrankos procesas.

Įmonės „Verslo balansas“ direktorė Vida Šipurovė, trečiadienį perpiet patvirtinusi, kad būtent „Verslo balansas“ laimėjo konkursą organizuoti KRATC vadovo atranką ir tai daryti pasisamdė „Alpha Consultants“, pažadėjo, jog iki darbo dienos pabaigos pateiks atsakymus, į kuriuos neva negalėjo atsakyti I. Siminonienė.

V. Šipurovė dar ir 18 val. patikino, kad informacija tikrai bus pateikta, nes tai „oficiali informacija, kuri gali būti viešinama“, bet atsakymų „Atvira Klaipėda“ nesulaukė ir iki trečiadienio 20 val.

KRATC valdybos pirmininkas Klaipėdos universiteto prof. habil. dr. Ramūnas Povilanskas tvirtino, jog šiuo metu yra užsienyje ir neturi jokių duomenų apie KRATC vadovo ko konkursą.

KRATC vadovo atrankos organizavimo konkurso sąlygose nurodyta, kad jį laimėjęs paslaugos teikėjas visai procedūrai turės ne daugiau kaip du mėnesius. Apie vykdomą konkursą buvo paskelbta liepos 7 dieną, o kandidatams buvo suteiktas 20 darbo dienų laikotarpis pateikti paraiškas – iki rugpjūčio 3 dienos.

Išvadas, įskaitant ir kandidatų reitingavimą, atrankos vykdytojai KRATC valdybai turės pateikti per 2 savaites – tai yra iki rugpjūčio 17 dienos. Kitaip tariant, kitą savaitę KRATC valdybai, kurią be R. Povilansko dar sudaro Klaipėdos savivaldybės atstovai Valdas Švedas ir Edvardas Simokaitis, jau turi būti pateikta informacija, iš kokių kandidatų ji gali išsirinkti įmonės direktorių.

Į šį postą galėjo pretenduoti aukštąjį universitetinį arba jam prilygintą išsilavinimą bei nepriekaištingą reputaciją turintys asmuo, ne mažiau kaip penkerius metus dirbę vadovaujantį darbą ir kt. Privalumais laikomi vienos ar daugiau dažnai vartojamų Europos Sąjungos kalbų mokėjimas, patirtis kolegialių valdymo organų veikloje, pažymėjimo, nustatyto Atliekų tvarkymo įstatymo 112 straipsnyje, turėjimas.

KRATC direktoriui bus mokamas 4507 eurų neatskaičius mokesčių atlyginimas ir kintamas metinis priedas.

Pirmasis KRATC direktorius Šarūnas Reikalas šiai bendrovei vadovavo nuo pat jos įsteigimo 2003-iųjų kovą. Pasibaigus paskutinei kadencijai valdyba Š. Reikalą iš pareigų atleido nuo gegužės 1-osios, išmokėdama jam vieno mėnesio vidutinio darbo užmokesčio išeitinę kompensaciją.

Laikinąją įmonės vadove yra paskirta direktoriaus pavaduotoja Gražina Eimantaitė.


  2021-08-12

  4 komentarai “KRATC vadovo konkursas: paslaptingai artėjanti pabaiga”

  1. AvatarFeliksas (IP: 86.100.53.185)

   Kažkas negero darosi Klaipėdoje ir mūsų valstybėje. Kas čia per FOKUSAI-nebegali normaliai išrinkti KRATC,o, nedidelės bendrovės, vadovo? Pagalvokit tik: net profesorius iš KU dalyvauja? Tai jis ,R.Povilanskas ,KRATC valdybos pirmininkas.KO jam dar trūksta? O jis ,kaip ir dažnai būna – užsienyje… Profesorius.. Dieve, Dieve, kada baigsis mūsų kaime tokie kaimiški cirkai… Atsakymas gali būti ; tol kol nevykėlis meras bu, tol kol nesugebanti atlikti savo pareigų savivaldybės tarybos nariai, tol kol tylės išrinkti klaipėdiečių seimūnai…….

   • AvatarPensininkas. (IP: 78.61.100.125)

    Ponas, už šią “tvarką”, t.y. betvarkę dėkokit prezidentei D. Grybauskaitei. Tai ji tą jovalą padarė, o Meras čia nė prie ko.

  2. AvatarKlausimas (IP: 88.119.188.64)

   Kam samdyti ta pačią atrankos įmonę kai pirmą kartą ta patį kompanija susimovė? Ir kur dingo tamulis juk jis laikinuoju vadovu paskirtas buvo…

  3. AvatarStebėtojas (IP: 188.69.212.89)

   Matyt savęs bijojo , nes be aukščiausio lygio vadovų palaiminimo nežino ką galima viešinti. Matyt išviešintas mero patikėtinis konkurse nedalyvauja, bet įdomu ką meras stumia dabar?

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt