„Dėdė Vania“ sugrįžta pas Palangos žiūrovus

Regionas
Avatar photoAtvira Klaipėda
2021-08-13

Lietuvos rusų dramos teatro (LRDT) spektaklis „Dėdė Vania” po metų pertraukos iš sostinės atvyksta į Palangos kurortą. Rugpjūčio 20 ir 21 d. vienos dalies imersinis spektaklis rusų kalba pagal Antono Čechovo pjesę bus rodomas Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejuje (Vytauto g. 23A).

Spektaklio režisierius ir inscenizacijos autorius Tadas Montrimas 2020 m. už šį darbą buvo įvertintas aukščiausiu Lietuvos teatro apdovanojimu – „Auksiniu scenos kryžiumi“ nominacijoje „Už metų patirtį”, kūrybingai plečiant teatro meno suvokimo ir galimybių ribas.

Imersinis spektaklis „Dėdė Vania“ Vilniuje vaidinamas Literatūriniame Aleksandro Puškino muziejuje Markučiuose. Neatsitiktinai šiam spektakliui ir Palangoje pasirinkta gydytojo, pirmojo burmistro, visuomenės veikėjo Jono Šliūpo muziejus, saugantis autentišką atmosferą ir istorinį interjerą. Unikalioje kultūrinėje vietoje „scenas iš provincijos gyvenimo“, kaip įvardijo pats A. Čechovas, atkuriantį spektaklį apipavidalino ir muziejinei erdvei pritaikė dailininkė scenografė Irina Komissarova.

„Dėdės Vanios“ veikėjus įkūnija Aleksandras Agarkovas (Serebriakovas), Juliana Volodko (Jelena Andrejevna), Jelena Orlova (Sofija Aleksandrovna), Inga Maškarina (Voinickaja), Viačeslav Lukjanov (Voinickis), Andrius Darela (Astrovas), Liuda Gnatenko (Serebriakovo mirusi žmona), Jurij Ščiuckij (Teleginas), Valentina Lukjanenko (Marina) ir kt.

„Tai tarsi koks dėmesingas pasivaikščiojimas po gyvenimą, po „Dėdės Vanios“ pasaulį. Memorialiniai muziejaus kambariai yra išsaugoję labai unikalią XIX a. pabaigos – XX a. pradžios atmosferą, kurią siekiame perteikti per tiksliai atkurtus senovinius to laikmečio interjerus, kostiumus, kvapus, apšvietimą. Yra ir tam tikrų reikalavimų žiūrovams, pavyzdžiui, visiškai išjungti mobiliuosius telefonus, nebendrauti tarpusavyje, dėvėti kaukes iki spektaklio pabaigos, kad žiūrovas visiškai liktų su savimi, su savo mintimis, nesiblaškytų, taptų „nematomu“ tame vyksme ir žvelgtų tarsi pro filmavimo kameros akutę“, – pranešime cituojamas režisierius T. Montrimas.

Palangoje spektaklis bus rodomas dvi dienas po du kartus – rugpjūčio 20 d., penktadienį, 18 ir 20 val., o rugpjūčio 21 d., šeštadienį, 15 ir 17 val.

Žymos: | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Regionas

Paroda apie ainų kultūrą

Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus kviečia palangiškius ir kurorto svečius susipažinti su mobiliąja mažąja paroda „Žmogus tarp pasaulių“, skirta ainų ...
2026-06-18
Skaityti daugiau

Regionas

Ekskursija „Jono Šliūpo Palanga“

Lietuvos nacionalinio muziejaus padalinys Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus birželio 19 ir 26 dienomis 14.30 val. kviečia palangiškius ir miesto ...
2026-06-16
Skaityti daugiau

Regionas

Vasarą Jono Šliūpo muziejus kviečia į renginius didelius ir mažus

Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus pristato keletą renginių. Birželio 13 d. nuo 12 iki 14 val. muziejus kviečia praleisti popietę ...
2026-06-04
Skaityti daugiau



Pin It on Pinterest

Share This