P0

Veidai

Klaipėdietis tapo vyskupu

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-08-14


Šeštadienį sostinėje, Stanislovo ir Vladislovo arkikatedroje bazilikoje, iš Klaipėdos kilęs 47 metų prelatas Visvaldas Kulbokas priėmė vyskupo šventimus. Iškilmei vadovavo Vatikano valstybės sekretorius kardinolas Pietro Parolinas.

Popiežius Pranciškus išrinko prelatą V. Kulboką tituliniu Martanos arkivyskupu ir paskyrė apaštaliniu nuncijumi Ukrainoje birželio 15-ąją.

1974 m. gegužės 14 d. Klaipėdoje gimęs V. Kulbokas 1992 m. įstojo į Telšių kunigų seminariją. 1994-2004 metais tęsė studijas Romoje, Popiežiškajame Šventojo kryžiaus universitete, kur įgijo bažnytinės teisės licenciato ir teologijos daktaro mokslinius laipsnius.

1998 m. liepos 19 d. įšventintas kunigu. 2001-2004 m. Popiežiškojoje bažnytinėje akademijoje rengėsi Šventojo sosto diplomatinei tarnybai, į kurią buvo priimtas 2004 m. liepos 1 d.

Iki išrinkimo arkivyskupu ir paskyrimo apaštaliniu nuncijumi prelatas V. Kulbokas dirbo Libane, Nyderlanduose, Rusijos Federacijoje, Vatikano valstybės sekretoriato skyriuje ryšiams su valstybėmis bei Kenijoje.

„Šiandien Visvaldas Kulbokas, išrinktasis titulinis Martanos arkivyskupas ir paskirtasis apaštalinis nuncijus Ukrainoje, priėmė vyskupo šventinimus. Simboliška, kad lietuvis atstovaus popiežiui būtent šioje valstybėje, kuri svarbi mūsų ir visos ES bendradarbiavimo partnerė. Arkivyskupui įteikiau gintarinį kryžių – ženklą, vienijantį lietuvybės ir katalikiškąsias tradicijas”, – savo paskyroje „Facebook” tinkle rašo prezidentas Gitanas Nausėda.

Vyskupą pasveikino ir ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė.

„Šventasis Tėvas palaimino jus svarbioms vyskupo pareigoms, įvertindamas prasmingai nueitą jūsų kunigišką kelią ir reikšmingą sielovadinę veiklą. Labai džiaugiamės, kad esate pirmasis jaunosios kartos taip aukštai įvertintas šventikas. Jūsų dvasinė tarnystė skleidėsi nunciatūrose Libane, Nyderlanduose, Rusijoje, Kenijoje, Vatikano valstybės sekretoriato skyriuje ryšiams su valstybėmis, kur buvote atsakingas už Rusiją ir Ukrainą. Leiskite nuoširdžiai pasveikinti Jus, įšventintą į vyskupus, ir palinkėti didelės sėkmės vykdant Šventojo Sosto ambasadoriaus pareigas Ukrainoje. Linkiu jums dvasios stiprybės, tarnaujant žmonėms, ir skleidžiant tikėjimo ir artimo meilės tiesas“, –rašoma premjerės sveikinime.


  2021-08-14

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt