Lankininkai Smiltynėje išbandė savo taiklumą

Fotoreportažai, Sportas
Avatar photoAtvira Klaipėda
2021-08-15

Šeštadienį Smiltynėje vykusiose tarptautinėse lankininkų varžybose „Klaipėdos taurė-2021“ iš viso dalyvavo pusšimtis sportininkų. Jie rungėsi olimpinių, paprastųjų ir skriemulinių lankų kategorijose, taip pat mišrių porų rungtynėse.

Dėl pandemijos ir kelionių suvaržymų rungėsi vos du užsieniečiai – latvis ir kirgizas. Sportininkas iš giliomis lankininkystės tradicijomis garsėjančios Kirgizijos Klaipėdoje dalyvavo pirmą kartą. Lankininkas Samat Suerkulov, pagerbdamas savo šalies lankininkystės tradicijas, vilkėjo tautiniu kirgizų kostiumu ir šaudė azijiniu lanku.

„Klaipėdos taurės“ įtraukimas į pasaulinį varžybų kalendorių paskatino atvykti ir daugiau lietuvių lankininkų. Įvykdę reikiamus normatyvus, jie dabar Klaipėdoje galės gauti tarptautinių sporto meistrų atskyrį. Iki šiol tokios galimybės lietuvių sportininkai neturėjo – tarptautiniais sporto meistrais galėjo tapti tik Europos ir pasaulio čempionatuose, o nuo šių metų – „Klaipėdos taurėje“ ir Lietuvos lankininkų čempionate.

Porų rungtynėse nugalėjo Alytaus lankininkai Paulina Ramanauskaitė (ASRC – „Žaliasis lankas“) ir Dominykas Jančiukas (ASRC – „Žaliasis lankas“). Sidabrą pelnė skirtingus klubus suvienijusi vilnietės Dalios Čiupailienės (Lankininkų sporto klubas) ir šiauliečio Modesto Šliauterio („Auksinis šaulys“) komanda. Bronza atiteko Lailai Kuzmienei ir Lenardui Bernotui iš Klaipėdos lankininkų klubo.

Olimpinių lankų vyrų grupėje aukso medalis taip pat iškeliavo į Alytų – jį ant kaklo užsikabino D. Jančiukas. Sidabras atiteko M. Šliauteriui, o bronza – Ramūnui Kašėtai (Kauno sporto asociacija).

Moterų grupėje triumfavo viena jauniausių „Klaipėdos taurės“ dalyvių – penkiolikmetė Diana Perminaitė („Gaja“ – „Kauno lankininkai“). Antrąją vietą užėmė P. Ramanauskaitė. Trečiojoje vietoje liko L. Kuzmienė iš Klaipėdos lankininkų klubo.

Paprastųjų lankų grupėje auksas ir sidabras iškeliavo į Vilnių: auksą laimėjo Ernestas Vilkauskas (Lankininkų sporto klubas), sidabrą – Vladimir Mosin (Lankininkų sporto klubas). Bronzos medalį gavo Aistis Dubickas iš Klaipėdos lankininkų klubo.

Skriemulinių lankų kategorijoje pirmąją vietą laimėjo Andrius Špadas iš Kauno sporto asociacijos. Antrąją vietą užėmė latvis Edgars Šilovs („AiM Archery“). Trečioji vieta atiteko šiauliečiui Edmundui Butkui („Auksinis šaulys“).

Išdalijus medalius, sporto fiesta Klaipėdoje nesibaigė. Iki rugpjūčio 20 dienos Smiltynėje vyks stovykla, į kurią Lietuvos lankininkų federacija pakvietė olimpinių lankų trenerius iš Ukrainos. Teoriniuose ir praktiniuose užsiėmimuose dalyvaus Lietuvos lankininkų rinktinė ir sporto klubų treneriai.

Žymos: | | | | | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Miestas

Revizuos Dangės ir Smiltynės krantines

Klaipėdos savivaldybė perka Dangės upės ir Smiltynėje esančių krantinių techninės analizės ir techninės dokumentacijos parengimo paslaugas. Siekiama įvertinti šių statinių ...
2024-07-15
Skaityti daugiau

Vasara

Pataria, kaip atskirti duobes jūroje

Po to, kai savaitgalį Baltijos jūroje, Melnragėje ir Smilynėje, nuskendo du vyrai, „Klaipėdos paplūdimiai” dar kartą primena, jog būtina saugotis ...
2024-07-01
Skaityti daugiau

Kriminalai ir nelaimės

Smiltynėje nuskendo vyras

Klaipėdos policija pranešė, jog sekmadienį, apie 17.53 val., buvo gautas pranešimas, kad Smiltynės paplūdimyje, jūroje, skęsta žmogus. Atvykus ugniagesiams vyro ...
2024-07-01
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This