P0

Regionas

Palangoje pirmą kartą koncertuos Latvijos radijo bigbendas

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-08-16


Paskutinį vasaros šeštadienį, rugpjūčio 28-ąją, tarptautinis pučiamųjų muzikos festivalis „Amber Wind“ pakvies į šventinį Gala koncertą „Palangos koncertų salėje“, kur pirmą kartą pasirodys Latvijos radijo bigbendas.

Kolektyvas į Palangą atvyksta su specialia programa „Feel the Groove“, kurią bigbendui paruošė kompozitorius ir būgnininkas Andris Buikis bei vokalistė Aija Vitoliņa.

Pasak Latvijos radijo bigbendo vykdomojo direktoriaus Davis Jurka, Palangoje klausytojų laukia itin turtingas ir harmoningas, eksperimentinis bei techniškai sudėtingas pasirodymas, kuriame puikiai atsiskleidžia klasikinio džiazo bei ritminės muzikos vertės.

Latvijos radijo bigbendas įkurtas dar 1966 m. Jo kūrybinė veikla buvo neatsiejama nuo anuomet jauno pianisto ir kompozitoriaus Raimondo Paulso asmenybės. Vis dėlto po Latvijos nepriklausomybės atkūrimo 1996 m. Latvijos radijo bigbendo – vienintelio profesionalaus Latvijos džiazo orkestro – veikla buvo nutraukta. Po 16 metų trukusios pertraukos, 2012-aisiais, visiškai atsinaujinęs bigbendas atgimė. Džiazo orkestro renesansą įtakojo garsūs Latvijos džiazo muzikantai Māris Briežkalns, Kārlis Vanags ir legendinis R. Paulsas. Nuo tada bigbendas koncertuoja su tokiomis muzikos žvaigždėmis kaip Kurtas Ellingas Džeimsas Morrisonas, Roberta Gambarini, Seamus Blake, Randy Brecker, Kurt Rosenwinkel, Marius Neset, Jojo Mayer, Richard Bona, Michael Pipoquinha ir daugeliu kitų.

Bigbendas du kartus buvo nominuotas Didžiajam muzikos apdovanojimui – aukščiausia Latvijoje valstybės pripažinimo muzikos srityje forma. O vos prieš porą metų gastrolių po JAV metu mėgavosi stovinčios Niujorko publikos ovacijomis.

Šiandien kolektyvas yra neatsiejama Latvijos kultūros dalis ir rengia naujus projektus vadovaujant Kārliui Vanagsui bei Davisui Jurkai. Bigbende groja ir lietuvis trimitininkas Dominykas Vyšniauskas.


  2021-08-16

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt