P0

Svarbu, Švietimas

Planas Klaipėdoje nesikeičia: moksleiviai grįš į klases, nereikės net testuotis (1)

Virginija Spurytė

Virginija Spurytė
2021-08-18


Klaipėda jau intensyviai rengiasi naujiems mokslo metams – planuojama tradicinė pirmoji Rugsėjo 1-osios pamoka Lietuvininkų aikštėje, analizuojami dokumentai, kokių reikalavimų teks laikytis į klases sugrįžusiems moksleiviams ir mokytojams.

Ir praėjusių metų Pirmosios pamokos šventėje dalyvavo mažai moksleivių, o pagrindinė “puošmena” buvo apsauginės veido kaukės. Mato Mačiulskio nuotr.

„Kadangi renginys vyksta lauke, o jiems ribojimai netaikomi, tai pirmoji pamoka Lietuvininkų aikštėje jau yra planuojama. Žinoma, ji nebus tokia gausi kaip įprastai, iš mokyklų prašysime deleguoti tik po kelis atstovus, turėsime visų dalyvių sąrašus, nes tai reikalinga dėl viruso kontrolės“, – teigė Klaipėdos savivaldybės Švietimo skyriaus vedėja Laima Prižgintienė.

Švietimo vidus

Ir nors uostamiestis jau kurį laiką pagal sergamumą COVID-19 liga yra juodojoje zonoje, anot pašnekovės, vaikai vis tiek grįš į klases. „Kol kas niekas nesikeičia. Mokslo metus mokyklose numatoma pradėti visose savivaldybėse ir nesvarbu, į kokią sergamumo zoną jos patenka. Tiesą sakant, jei vaikams dar kurį laiką tektų mokytis nuotoliniu būdu, tai pasekmes būtų tikrai blogos“, – pabrėžė L. Prižgintienė.

Tik ji akcentavo, jog mokyklos privalės laikysis saugumo reikalavimų – reguliuoti moksleivių srautus, dezinfekuoti patalpas ir pan.

Paklausta, kiek mokytojų yra pasiskiepiję, ji tvirtino, jog tokių duomenų dar neturima, jie bus renkami prieš pat rugsėjo 1-ąją. „Tačiau mokytojai pavasarį skiepijosi tikrai aktyviai. O dabar bus reikalavimas arba skiepas, arba neigiamas testas. Jei mokytojas negali pasiskiepyti dėl medicininių priežasčių, testuotis jis galės nemokamai. O jei tiesiog atsisako skiepytis, tai už testą, kaip ir kitose darbovietėse, reikės susimokėti“, – aiškino Švietimo skyriaus vedėja.

Į mokyklas nuo rugsėjo negrįš nemažai mokytojų, nes dalis jų pasitraukė dėl pensinio amžiaus, pasinaudoję galimybe gauti 6 mėnesių darbo užmokesčio dydžio išeitinę kompensaciją. Kiti darbo vietas paliko ir dėl neaiškios padėties, ir dėl privalomo testavimosi.

„Mokytojų kasmet trūksta, bet tikroji situacija bus aiški rugsėjo 1-ąją. Kiek žinau, mokyklos mokytojus kviečiasi ir iš kitų savivaldybių. Labiausiai trūksta matematikos ir pradinių klasių mokytojų“, – teigė L. Prižgintienė.

Pasidomėjus, ar ir moksleiviams reikės būti pasiskiepijus arba testuotis, Švietimo skyriaus vedėja tikino, jog kaip tik analizuoja Operacijų vadovo sprendimo projektą, kuriame numatyta, kad reikia rekomenduoti moksleiviams dalyvauti testavime.

„Reiškia, nurodymo testuotis nėra, yra tik rekomendacija. Pavasarį, kai į klases grįžo pradinukai, o Klaipėda vėl pateko į grėsmingą sergamumo zoną, buvo reikalavimas, kad arba testuojasi visa klasė, o jei nors vienas vaikas nesitestuoja, visa klasė turi mokytis nuotoliniu būdu. Deja, buvo daug konfliktų, nes ne visi tėvai leidžia savo vaikams testuotis, o tada kenčia kiti vaikai. Bent kol kas džiaugiamės, kad dabar situacija bus lengvesnė“, – akcentavo L. Prižgintienė.

Nuo rugsėjo visose 309 Klaipėdos pradinėse klasėse jau turi būti sumontuota įranga, skirta hibdridiniam mokymui. O tai reiškia, kad ir iš namų pamokose dalyvaujantys vaikai galės pasijusti tarsi klasėje, nes matys ir mokytoją, ir klasės draugus.

Straipsnio vidus 10 pastraipa kompas

„Džiaugiuosi mūsų politikų sprendimu, kad pirmiausia pagalvota apie pradinukus, nes jiems nuotolinis mokymas buvo sunkiausias“, – teigė Švietimo skyriaus vedėja.

Ji konstatavo, jog Klaipėdoje mokslo metams maksimaliai pasirengta pagal šiuo metu esančią situaciją.

„Svarbiausia, kad per pirmąją pamoką būtų geras oras. Ir aišku, didžiausias džiaugsmas, kad moksleiviai grįžta į klases“, – reziumavo L. Prižgintienė.


  2021-08-18

  Vienas komentaras apie “Planas Klaipėdoje nesikeičia: moksleiviai grįš į klases, nereikės net testuotis”

  1. AvatarAnonimas (IP: 188.69.194.34)

   Apstokit jau, pavargo ir tėvai ir vaikai! Testuokit grįžusius iš turkijų ir kitų… Urkijų…ir jų vaikus!!! Ar jie ten naujų atmainų vyko?!

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt