P0

Uostas ir jūra

BALTRON pratybos vyko jūroje siaučiant audrai

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-08-20


Penktadienį baigėsi Baltijos jūros Lietuvos teritoriniuose vandenyse ir išskirtinėje ekonominėje zonoje surengtos kasmetinės Baltijos šalių karo laivų eskadros BALTRON „Junginio mokymai 21“ (angl. „SQUADEX  21“) ir Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų (KJP) Karo laivų flotilės pratybos (angl. „FLOTEX 21“).

KAM nuotr.

Tarptautinėse pratybose treniravosi BALTRON ir Lietuvos KJP Karo laivų flotilės štabai, Lietuvos štabo ir aprūpinimo laivas N42 „Jotvingis”, minų medžiojimo laivai M53 „Skalvis“ ir M54 „Kuršis“, patruliniai laivas P15 „Sėlis“, paieškos ir gelbėjimo laivas „Šakiai“ ir uosto kateris H21, taip pat Latvijos štabo ir aprūpinimo laivas „Varonis“, priešmininis laivas „Imanta“ ir patrulinis laivas „Jelgava“. Mokymų metu paramą teikė Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų sraigtasparnis.

Pratybų jūroje fazėje buvo atliekami mokomieji veiksmai, vykdomas laivų taktinis manevravimas, artilerinis šaudymas į jūroje atvilktus taikinius, paieškos ir gelbėjimo organizavimas ir vykdymas, laivų konvojavimas, laivų apžiūros-patikrinimo procedūros, jūrinių minų paieška ir naikinimas. Mokymus itin apsunkino ganėtinai ekstremalios oro sąlygos. Vėjas mokymų metu siekė 20–30 m/s, o bangos aukštis net iki 4 m.

„Šių metų BALTRON pratybų programa buvo gan intensyvi. Ką tik  pasibaigę mokymai SQUADEX pademonstravo BALTRON gebėjimą efektyviai sąveikauti su Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų vienetais ir dar labiau patobulino junginio kompetenciją vykdyti platų užduočių spektrą,“ – pranešime spaudai cituojamas Lietuvos karinių jūrų pajėgų vadas jūrų kpt. Giedrius Premeneckas.

INFORMACIJA

Baltijos šalių karinių laivų junginys BALTRON buvo įkurtas 1998 m. Junginį sudaro jam priskirti Lietuvos ir Latvijos kariniai laivai ir iš šių šalių atstovų sudarytas tarptautinis štabas. Šiemet junginiui priskirtas Lietuvos KJP laivas M54 „Kuršis“ ir Latvijos KJP laivas „Varonis“. Nuo 2015 m. Estija nebeskiria savo pajėgumų, tačiau ir toliau bendradarbiauja su Baltijos kaimynėmis NATO nuolatinės parengties priešmininių laivų 1-ojoje grupėje (SNMCMG1). Ši eskadra – greitojo reagavimo karinis Baltijos šalių karinių jūrų pajėgų junginys, kurio viena pagrindinių užduočių – vykdyti nuo Pirmojo ir Antrojo pasaulinio karo Baltijos jūros dugne likusių minų ir nesprogusios amunicijos paieškos bei nukenksminimo operacijas. Kartu šis junginys tarnauja ir kaip pasiruošimo dalyvauti NATO junginiuose platforma.


  2021-08-20

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt