P0

Uostas ir jūra

Krovą Klaipėdos uoste augina generaliniai kroviniai (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-08-20


Kroviniai konteineriuose, mediena ir miškininkystės produktai, geležies ir plieno gaminiai bei metalo konstrukcijos, šaldyti, ro-ro ir kiti kroviniai – visa tai priskiriama generalinių krovinių segmentui. Būtent bendra jų krova Klaipėdos uoste buvo didžiausia ne tik lyginant šių ir praėjusių metų liepą, bet ir palyginus pirmus septynis šių metų mėnesius su tuo pačiu laikotarpiu pernai.

Generalinių krovinių Klaipėdos uoste šių metų liepą krauta 14,5 procento arba 176 tūkstančiais tonų daugiau nei praėjusių metų vasaros viduryje. Lyginant pirmus 7 šių metų mėnesius su tuo pačiu laikotarpiu pernai, matomas 7 procentų augimas šiame segmente.

Viena iš priežasčių, kodėl krovinių augimas sparčiausiai kilo būtent šiame sektoriuje yra ta, kad pasaulinė laivybos milžinė „Mediterranean Shipping Company“ (MSC) liepos viduryje atnaujino konteinerių paskirstymo veiklą Klaipėdos uoste.

„Liepos 11 dieną po dvejų metų pertraukos laivų krovos akcinės bendrovės „Klaipėdos Smeltė“ konteinerių terminalas vėl pradėjo veikti kaip regioninis krovinio paskirstymo centras ir priima okeaninius laivus, gabenančius konteinerius, skirtus plukdyti fideriniais laivais į gretimų Baltijos šalių uostus. MSC įtraukė Klaipėdos uostą į NWC TO IPAK (North-West Continent to India-Pakistan) jūrinį maršrutą. Šis laivybos maršrutas susieja Klaipėdą tiesiogine jungtimi su Indijos, Pakistano, Saudo Arabijos, Džibučio, Jungtinės Karalystės, Italijos, Prancūzijos ir kitų šalių uostais“, – uosto pranešime spaudai pažymi Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos infrastruktūros direktorius Vidmantas Paukštė.

Iš viso liepą Klaipėdos uoste apsilankė trys MSC kompanijos konteineriniai laivai, kurie Klaipėdos uostui generavo beveik 96 tūkstančius tonų krovinių. Šiame segmente krova taip pat augo ro-ro, medienos ir miškininkystės ir kitų generalinių krovinių grupėse.

Konteinerių krovos apimtis (TEU)

Bendras krovos rezultatas Klaipėdos uoste per pirmus septynis šių metų mėnesius, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai, mažesnis 1,6 proc. arba 411 tūkstančių tonų.

Birių krovinių segmente sausio–liepos mėnesiais krova augo 1,3 proc. arba beveik 159 tūkstančiais tonų. Didžiausias augimas šiame segmente fiksuojamas natūralių ir cheminių trąšų krovoje.

Skystų krovinių segmente, kuris apima naftos produktus, natūralias ir chemines trąšas, aliejus, suskystintas gamtines dujas ir kitus krovinius, per pirmus septynis šių metų mėnesius krauta 22 proc. mažiau nei pernai.

Šių metų sausio–liepos mėnesiais į Klaipėdos uostą atplaukė 3 829 laivai, tai 4,6 proc. arba 169 laivais daugiau nei pernai per tą patį laikotarpį. Per pirmus septynis šių metų mėnesius Klaipėdos uoste apsilankė 111 286 keleiviai, o tai sudaro 7,3 proc. arba 8 707 keleiviais mažiau nei 2020 m. sausio–liepos mėnesiais.


  2021-08-20

  Vienas komentaras apie “Krovą Klaipėdos uoste augina generaliniai kroviniai”

  1. AvatarJonas (IP: 89.19.88.243)

   Na generaliniai korovinai tai tiesioginis vertimas iš anglų kalbos. Yra ir gražių lietuviškų žodžių.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt