P0

Verslas

Rūmų nariai atkreipė ministrės dėmesį į verslui kylančias problemas

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-08-20


Penktadienį Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmuose lankėsi ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė. Susitikime su rūmų nariais buvo svarbiausios Vakarų Lietuvos verslo aktualijos, taip pat – šią savaitę atliktos įmonių – rūmų narių apklausos dėl verslo ryšių su Baltarusija bei Kinija bei geopolitinių pokyčių poveikio verslui rezultatai.

Anot A. Armonaitės, ministerija siekia pertvarkyti 50 verslą kontroliuojančių institucijų požiūrį į verslą, keisti teisės aktus, leisiančius taikyti mokesčių lengvatą reinvestuojamam pelnui. Pasak ministrės, Vakarų Lietuvos verslas naujajame ES paramos finansiniame etape turės didesnes galimybes nei Vilniaus regiono bendrovės, todėl kvietė jau dabar galvoti apie įmonių modernizavimą ar inovacijų diegimą.

Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmų nariai atkreipė ministrės dėmesį į šiuo metu verslui kylančias problemas, tarp kurių – nuo verslo nepriklausančios ES ir JAV sankcijos Baltarusijos įmonėms, blogėjantys santykiai su Kinija. Anot rūmų šią savaitę surengtoje apklausoje dalyvavusių įmonių, susijusių su tarptautine prekyba, krovinių pervežimu jūra, logistika, krova, žaliavų importu, – kiekvienai iš jų geopolitiniai pokyčiai turės arba jau turi neigiamą poveikį, reiškiantį mažesnes pajamas bei nuostolius nuo 500 tūkst. iki 3 mln. eurų bei daugiau. Verslas pastebi, kad dėl to sumažėjo klientų, užsakymų, stringa prekių judėjimas, padidėjo logistikos kainos pervežimams per Baltarusijos teritoriją, pradėti taikyti didesni tarifai kroviniams per Klaipėdą lyginant su kaimyninių šalių uostais. Dėl pablogėjusių santykių su Kinija partneriai įmones informuoja apie keičiamas strategijas dėl verslo Klaipėdos uoste plėtros, planus mažinti veiklos apimtis ar ketinimus ją apskritai nutraukti. Verslo atstovai teigė besitikintys pragmatiškų centrinės valdžios sprendimų.

Susitikimo metu taip pat kalbėta apie ES paramos verslui teikimą, ilgai trunkančias administracines procedūras naujiems kvietimams patvirtinti. Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmai siūlė skirstant paramą prisiminti grupines iniciatyvas, kurios mažoms ir vidutinėms įmonėms leidžia taupyti laiką ir žmogiškuosius išteklius.

Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmai – didžiausia ne pelno verslo savivaldos organizacija Vakarų Lietuvoje, siekianti verslo plėtros Klaipėdos ir Tauragės apskrityse bei šiuo metu vienijanti 240 įmonių.


  Verslo straipsnių visus kompas

  2021-08-20

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt