P0

Švietimas

Nauji mokslo metai: dar daug neaiškumų

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-08-23


Klaipėdos savivaldybė galutinai patvirtino, kad Rugsėjo 1-osios šventė vyks – ji Lietuvininkų aikštėje prasidės 9 val. ryto ir dėl besitęsiančios pandeminės situacijos bus šiek tiek trumpesnė negu įprastai – truks 30 min.

Visi šventės dalyviai kviečiami laikytis saugumo reikalavimų (laikytis saugių atstumų, dėvėti kaukes ir kt.).

Naujoji mokymo tvarka artimiausiu metu (savaitės pabaigoje arba kitos pradžioje) bus patvirtinta Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu. Anot savivaldybės pranešimo, švietimo sektoriaus atstovams nerimą kelia klausimas dėl mokinių testavimo. Valstybės lygio ekstremalios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimo projekte ( jis dar nėra įsigaliojęs) nurodytos testavimo galimybės, bet galutinius sprendimus dėl konkrečių testavimosi būdų (kaupinių ar savikontrolės greitaisiais testais) turės priimti savivaldybių administracijos. Tačiau mokyklos dar turės gauti tėvų sutikimus dėl mokinių iki 16 m. amžiaus testavimo. Siekiant saugios aplinkos ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigose bus atliekamas aplinkos paviršių testavimas.

Švietimo vidus

„Vertindami realią situaciją, galimybes ir pajėgumus, linkstame į vadinamojo savikontrolės mechanizmo, kuris atliekamas greitaisiais antigenų testais, įteisinimą nuo 1 iki 12 klasės. Taip pat mokymo sutartyse bus numatytos hibridinio mokymosi galimybės prie tam tikrų sąlygų“, – pranešime cituojamas Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

Didelį susirūpinimą mokymo įstaigų vadovams esą kelia Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos reikalavimai dėl sporto salių naudojimo. Rekomenduojama, kad sporto salėje vienu metu sportuotų viena klasė. Kol orai leidžia, dalis mokinių sportuos lauke. Kaip įgyvendinti rekomendaciją vėliau, kai atšals orai, kol kas nėra aišku, nes įprastai dalyje mokyklų sporto salėje užsiėmimai vykdavo 2-3 klasėms, be to, dabar yra padidintas kūno kultūros pamokų skaičius. Teigiama, kad vieno sprendimo kaip realizuoti ministerijos rekomendacijas nėra ir nebus, mokyklų vadovai patys turės nusistatyti tvarką.

„Atsipalaiduoti negalėsime. Taip nebus, kad galėtume mokytis įprastai, reikalavimai yra griežti ir reikės pasistengti juos įvykdyti“, – cituojama Švietimo skyriaus vedėja Laima Prižgintienė.

Anot jos, mokykloje fiksavus užsikrėtimo COVID-19 atvejus, nuotolinis mokymas būtų neišvengiamas.

Savivaldybės švietimo įstaigose jau yra pabaigti arba baigiami iš anksto suplanuoti remonto darbai (liko 4 įstaigos, kur šie darbai dar yra tęsiami, tarp jų yra viena, kur darbų rangovas galimai nespės atlikti iki rugsėjo 1 d.).


  2021-08-23

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt