P0

Svarbu, Transportas

Klaipėdoje pėstiesiems bus saugiau: atsiras daugiau šviesoforų (8)

Virginija Spurytė

Virginija Spurytė
2021-08-24


Šiuo metu uostamiesčio gatvėse įrenginėjamos penkios naujos šviesoforais reguliuojamos pėsčiųjų perėjos. Tokie eismo saugumui reikalingi pokyčiai miesto biudžetui kainuos daugiau nei 100 tūkst. eurų.

Viena iš penkių naujų šviesoforinių pėsčiųjų perėjų bus Taikos prospekte ties prekybos centru “Saturnas”. Virginijos Spurytės nuotr.

„Žinoma, kad viskas daroma dėl eismo saugumo, kad pėstiesiems būtų geriau. Todėl ir statome šviesoforus prie pėsčiųjų perėjų. Šie šviesoforai bus valdomi mygtukais, kuriuos paspaus patys pėstieji, kai norės pereiti gatvę“, – teigė Klaipėdos savivaldybės Transporto skyriaus vedėjas Rimantas Mockus.

Šviesoforai jau pastatyti prie keturių šiuo metu esančių nereguliuojamų pėsčiųjų perėjų, o viena tokia reguliuojama perėja bus įrengta visiškai nauja.

Šviesoforinės pėsčiųjų perėjos jau baigiamos įrengti Taikos prospekte ties prekybos centru „Saturnas“, Taikos prospekte ties sankryža su Debreceno gatve, Dubysos gatvėje tarp „Švyturio“ arenos ir Klaipėdos baseino, Šilutės plente ties 56-uoju pastatu.

Nauja šviesoforinė pėsčiųjų perėja bus įrengta Baltijos prospekte ties prekybos centru „Arena“. „Juk visi matome, kad žmonės nenori naudotis požemine perėja, vadinamąja gaudykle, o Baltijos prospektą kerta neleistinoje vietoje, nes taip tiesiog patogiau. Todėl logiška, kad šioje vietoje atsiras šviesoforinė pėsčiųjų perėja“, – paaiškino R. Mockus.

Vienos šviesoforinės perėjos įrengimo preliminari kaina siekia apie 24 tūkst. eurų. R. Mockus tikino, kad rangovai darbus turi baigti iki rugsėjo 12 dienos, tad nuo šios datos nauji šviesoforai turi pradėti veikti.


  2021-08-24

  8 komentarai “Klaipėdoje pėstiesiems bus saugiau: atsiras daugiau šviesoforų”

  1. Avatarvigis (IP: 78.57.230.109)

   už visus šviesaforus nepasakysiu, bet šis prie autoaibės tikrai ypatingas. Šis šviesoforas per parą priverčia sustoti kokius du tūkstančius automobilių ir padeda saugiai per gatvę pereiti 1,5 žmogui. Pultelio pėstiesiems ant jo dar nėra, gal dar nesumontavo? O gal per brangus? Nieko nėra brangiau už žmogaus gyvybę. Nebent durnumas.

  2. AvatarDANUTĖ (IP: 85.232.129.101)

   Labai reikalingas šviesoforas su pėsciujiu reguliuojamu paspaudimu pereinant iš Taikos pr.ties Bigu,ten keli devyniaksciai ir žmonės eina per gatve neleistinoje vietoje,nes šviesoforas labai toli grįžtant apsipurkus iš Mximos parduotuvės.Labai norėtusi saugumo kertant gatve.

  3. AvatarAnonimas (IP: 90.131.40.204)

   Kada bus veikiantys šviesaforai Tauralaukyje ?

   • AvatarT (IP: 188.69.194.175)

    Kaime niekas nestato šviesoforo.

   • AvatarVardenis Pavardenis (IP: 78.60.87.39)

    Bet rimtai. Jie žiūri tiktais centrą. Tauralaukyje, Priemesčiuose verkiant reikia šviesoforų. Nes kitaip reikia melstis, kad nenutrenktų ir laukti kol pravažiuos mašinų kolonos.

  4. AvatarASAS (IP: 213.197.190.179)

   Kodel Mokyklos gatves sviesoforas ne su mygtuku?

  5. AvatarSolveiga (IP: 78.57.226.172)

   Tai statykite reikalingose vietose, kam pvz pastatytas šviesoforas prie Autoaibės Smiltelės gatvėje, kai žmogus vienas kitas ten einantis?
   O šviesoforinė pėsčiųjų perėja tikrai reikalinga prie Bigo, Taikos pr., kiek kertančių gatvę tiesiai, į parduotuvę, mokyklą ir pan. Kas kad sankryžos šviesoforinė perėja netoli, bet tas nesutrukdė prie Skibalės pastatyti šviesoforinę pėsčiųjų perėją arba dabar naujai statomą Baltijos prospekte.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt