P0

Svarbu, Švietimas

Ministrė: mokyklos bus atviros ir nesitestuojantiems mokiniams (1)

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2021-08-24


Antradienį su Klaipėdos miesto valdžia pasirengimą būsimiems mokslo metams aptarusi švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė teigė, jog kontaktinis ugdymo procesas nuo rugsėjo bus prieinamas ir tiems vaikams, kurių tėvai prieštaraus, kad jų atžalos būtų testuojamos dėl COVID-19.

„Mano vertinimu Klaipėda tikrai gerai supranta situaciją, yra pasiruošę testuoti savikontrolės būdu, pasikalbėjome, kur dar reikalingi kokie sprendimai, papildomą pagalbą galima būtų suteikti. Manau, kad tikrai ruošiasi, ir meras buvo susitikime. Merui labai rūpi, kad mokyklos kuo ilgiau būtų kontakte, nes kaip žinome Klaipėdoje ta situacija nėra labai gerai, ji yra juodojoje zonoje. Mūsų tikslas buvo pasikalbėti ir su Visuomenės sveikatos centru, kuris turės ir testus teikti, ir konsultacijas”, – po susitikimo vertindama uostamiesčio padėtį sakė ministrė.

„Noriu pasitikėti bendruomene ir kad augs besitestuojančių skaičius”, – teigia švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė. Martyno Vainoriaus nuotr.

Pasak jos, ir toliau išlieka principinė ministerijos pozicija, kad mokinių testavimas bus tik savanoriškas, bet esą nereikėtų formuluoti taip, kad ir nesitestuojantiems, ir atliekantiems testus sudaromos vienodos sąlygos.

Švietimo vidus

„Mūsų tikslas yra, kad kuo daugiau tėvų ir vaikų pamatę, kad tas testavimas yra paprastas, ir su jais kalbant, bendraujant, suprastų, kad nuo to priklauso, ar mano vaikas yra klasėje, ar kokybiškai mokysis, o vėliau jo karjera ir gyvenimas galbūt priklausys nuo to, ir pradės testuotis. Tai iš dalies yra ir įpročio reikalas. Žmonės turi visokių baimių susikūrę. Man atrodo, savikontrolė, visiškai paprastas testavimo būdas pamačius tėveliui, kuris šiandien kažko tai bijo, jo nuomonė gali irgi pasikeisti. Noriu pasitikėti bendruomene ir kad augs besitestuojančių skaičius”, – kalbėjo J. Šiugždinienė.

Pirmadienį Klaipėdos savivaldybės išplatintame pranešime spaudai buvo teigiama, kad didelį susirūpinimą mokymo įstaigų vadovams esą kelia Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos reikalavimai dėl sporto salių naudojimo. Rekomenduojama, kad sporto salėje vienu metu sportuotų viena klasė. Kol orai leidžia, dalis mokinių sportuos lauke. Anot savivaldybės, kaip įgyvendinti rekomendaciją vėliau, kai atšals orai, kol kas nėra aišku, nes įprastai dalyje mokyklų sporto salėje užsiėmimai vykdavo 2-3 klasėms, be to, dabar yra padidintas kūno kultūros pamokų skaičius.

Ministrė savo ruožtu siūlė į tai žiūrėti kūrybiškai.

„Dalis pamokų gali vykti lauke. Aišku, aš girdžiu kolegas, kad dažnai Klaipėdoje lyja. Bet ir kitose šalyse lyja, kokioje Olandijoje yra įprastas vesti pamokas tik lauke, nesvarbu kokiu oru. Neturėtų būti pagrindinė kliūtis koksai lietutis. Suprantu, jei yra audra ar labai šalta, arba dar kažkas. Manau, kad tikrai galima susiorganizuoti pamokas, taip pat yra kitų variantų – kai kur gal aktų salė, kai kur – koridorius. Turbūt suprantama, kad neperstatysime mes šiuo metu mokyklų ir nepastatysime dar vienos sporto salės. Kviečiu pagalvoti, kaip sakant out of the box apie sporto pamokas, nemanau, kad čia būtų didelė problema”, – sakė J. Šiugždinienė.

„Mūsų šiandien pasirinktas kelias dėl savikontrolės testų gal nėra idealus, bet yra optimalus. Įgyvendinamas. Tikimės geriausio scenarijaus, bet ruoštis reikia blogiausiam. Situacija rugsėjo 1-ajai, pirmajai savaitei – tik uvertiūra, tikrieji išbandymai, tikrieji rizikos faktoriai išryškės po dviejų savaičių“, – antradienio vakarą išplatintame pranešime spaudai cituojamas Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

Savivaldybė pirmadienį skelbė, kad naujoji mokymo tvarka artimiausiu metu (savaitės pabaigoje arba kitos pradžioje) bus patvirtinta Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu.


  Straipsnio vidus 10 pastraipa kompas

  2021-08-24

  Vienas komentaras apie “Ministrė: mokyklos bus atviros ir nesitestuojantiems mokiniams”

  1. AvatarMinistrei (IP: 81.7.91.14)

   Tos pačios kalbos kaip ir pavasarį : meras labai gerai supranta, kad vaikams reikia kontaktinio mokymo, tik pasistengė, kad jo nebūtų.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt