P0

Kriminalai ir nelaimės

Vasarą ilgapirščiai „šlavė“ kiemus

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-08-24


Ilgą laiką mažėjusi vagysčių statistika vasaros mėnesiais vėl ėmė kilti. Dauguma Lietuvos gyventojų dalį vasaros leidžia ne namuose, o soduose, pajūryje, prie ežerų ar užsienio kelionėse, todėl šiltuoju metų laiku padaugėjo žaibiškų vagysčių iš namų ir privačių namų kiemų bei terasų. Draudikai ragina Lietuvos žmones, išvykstančius iš namų, saugiai palikti būstą ir jame esantį turtą.

Draudimo bendrovės atstovas pataria daugiau dėmesio skirti kiemo apsaugai. Palmiros Mart nuotr.

„Gjensidige“ duomenimis, šių metų birželį ir liepą 70 proc. visų vagysčių sudarė vagystės iš aplink namus esančios teritorijos.

„Šiemet, lyginant su praėjusių metų pirmaisiais aštuoniais mėnesiais, vagysčių skaičius sumažėjo trečdaliu, fiksuodavome vos kelis atvejus per mėnesį. Tačiau vasarą vagys vėl suaktyvėjo. Dažniausios vagystės iš privačių namų kiemų, terasų, taip pat – iš garažų bei sandėliukų“, – pranešime spaudai pažymi draudimo bendrovės „Gjensidige“ Turto žalų skyriaus vadovas Giedrius Norkus.

Jo teigimu, dažniausiai vagiamos lauko kepsninės ir vejos robotai, dviračiai bei elektriniai paspirtukai, tai yra daiktai, kuriuos žmonės laiko už savo būsto ribų ir palieka be priežiūros.

„Tarp labiausiai šią vasarą vagiamų daiktų fiksuojame pokyčius. Anksčiau ilgapirščiai išgabendavo elektrines arba mechanines žoliapjoves. Praėjusių metų vasarą vejos robotai dar nebuvo itin vagiami, šiemet tendencija priešinga – ši technika, kaip ir kepsninės bei dviračiai, labiausiai masina vagis. Galime teigti, kad visomis technikos naujovėmis, kurias žmonės ima naudoti kiemuose, netrunka susidomėti ir ilgapirščiai“, – sako G. Norkus.

Jis atkreipia dėmesį, kad pasikeitė ir vagysčių iš namų specifika. „Ilgapirščiams rūpi tik smulkūs, nepastebimai išnešami ir greitai parduodami daiktai. Šiemet nesame užfiksavę, kad būtų pavogtas televizorius, mikrobangų krosnelė ar kita panaši didelė namų technika. Populiariausi iš namų pavagiami daiktai yra grynieji pinigai, vertingi aksesuarai – papuošalai, laikrodžiai“, – pasakoja draudikas.

Draudimo bendrovės duomenimis, vidutiniškai tokių vagysčių atveju draudėjams išmokama suma siekia 900 eurų.

G.Norkus atkreipia dėmesį, kad šiltuoju metų laiku vagys nusitaikė į remontuojamą arba renovuojamą būstą.

„Draudžiamųjų įvykių statistika rodo, kad šią vasarą vagys į remontuojamo būsto vidų patekdavo užlipę pastoliais. Jei renovuojate namus, nepraraskite budrumo, nes vagys gali pasinaudoti statybiniu inventoriumi ir patekti vidun“, – pasakoja draudimo bendrovės atstovas.

Draudikas pataria namų saugumui naudoti kompleksinę apsaugą – aptverti teritoriją, sumontuoti geras spynas, patikėti turtą saugos tarnyboms, įdiegti signalizaciją ir apdrausti. Jo teigimu, itin svarbu išvykstant iš namų, nepalikti turto matomose, lengvai prieinamose vietose. Vejos robotų įkrovimo stoteles rekomenduojama įrengti kuo mažiau matomoje erdvėje.

Jis atkreipia dėmesį, kad nuo vagysčių padeda saugotis skvarbi kaimynų akis.

„Juk daugiabutyje ar kaimynystėje visada kas nors yra namie, todėl patikimas žmogus galėtų stebėti, kas vyksta aplink jūsų būstą. Taip pat – paimti paštą, jei išvažiuojate ilgam, – pataria Turto žalų skyriaus vadovas. – Verta paslėpti įvairius vertingus daiktus ir brangius elektrinius prietaisus. Užmiesčio namų ar kotedžų savininkai prieš išvažiuodami turėtų patikimai užrakinti sodo traktorius ir vejapjoves, įrankius ir kitus padargus. Taip pat atviroje teritorijoje nepalikti kepsninių, lauko baldų ar išmėtytų daiktų, kuriuos lengva išnešti“.

Draudimo bendrovės atstovas atkreipia dėmesį, kad vis daugiau vertingų daiktų žmonės įsigyja kiemo ir kitos namų aplinkos priežiūrai, todėl būtina daugiau dėmesio skirti ir kiemo apsaugai.


  2021-08-24

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt