P0

Švietimas

Klaipėdos valstybinėje kolegijoje – per 900 pirmakursių

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-08-25


Klaipėdos valstybinę kolegiją (KVK) šiais metais pasirinko per 900 abiturientų, beveik tiek pat, kiek ir pernai. Daugelis rinkosi ugdymo mokslus. Į dvi šios krypties studijų programas priimtas rekordinis skaičius stojančiųjų.

KVK nuotr.

Į ikimokyklinę ir priešmokyklinę bei pradinio ugdymo pedagogiką šįmet priimti 133 studentai, 60 iš jų studijuos valstybės finansuojamose vietose ir kas mėnesį gaus iš valstybės 300 eurų stipendiją. Manoma, kad ugdymo mokslai populiarėja ne tik dėl valstybės skatinimo stipendijomis, bet ir kritiškai mažėjant pedagogų.

Tarp inžinerinių mokslų šiemet lyderiauja statybos, elektros ir automatikos bei transporto inžinerija. Sveikatos mokslų srityje dažniausi pasirinkimai – bendrosios praktikos slauga ir kineziterapija. Į pastarąją studijų programą priimta taip pat rekordiškai daug studentų – 66.

„Kalbant apie bakalauro studijas, Klaipėdos valstybinė kolegija išlaiko lyderės pozicijas Vakarų Lietuvos regione. Analizuojant priėmimo duomenis ir lyginant analogiškas skirtingų aukštųjų mokyklų siūlomas studijų programas matome, kad mus rinkosi žymiai dažniau negu konkurentus. Esu tikra, kad tai liudija mūsų kolegijos užtikrinamą studijų kokybę“, – pranešime cituojama KVK direktorė Gražina Markvaldienė.

Antradienį baigėsi bendrasis priėmimas, tačiau papildomas priėmimas tęsis iki pat naujųjų mokslo metų pradžios – rugpjūčio 30 d. Papildomo priėmimo metu galima pretenduoti užimti likusias laisvas valstybės nefinansuojamas studijų vietas.


  2021-08-25

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt