P0

Koronavirusas, Svarbu

Kodėl Galimybių pasui skirtas tyrimas yra „prastesnis”? (3)

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2021-08-25


„Atviros Klaipėdos” skaitytojas Justas atkreipė dėmesį į vieną nelabai logiškai atrodantį Galimybių paso išdavimo tvarkos niuansą, tačiau Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) nemano, kad jis yra keistinas.

„Neigiamo testo (atlikto už savo asmeninius pinigus) rezultatas suteikia teisę gauti Galimybių pasą 48 valandoms, tačiau kai atliekamas profilaktinis periodinis darbuotojų testavimas ir gaunamas neigiamas testo rezultatas (testas apmokamas valstybės), leidžiama dirbti iki 10 dienų, po kurių reikalinga vėl testuotis. Gaunasi taip, kad praėjus 48 valandoms po testo ir gauto neigiamo rezultato į sporto klubą ar didesnę parduotuvę, ar kavinę eidamas kelsiu pavojų sau ir kitiems, tačiau dirbdamas kontaktiniu būdu būsiu saugus pats ir nekelsiu pavojaus kitiems iki 10 dienų po gauto neigiamo testo atsakymo”, – savo pastebėjimu dalinosi skaitytojas.

Lance Cpl. Natalie Greenwood (U.S. Marine Corps) nuotr.

Paprašius SAM pakomentuoti šią situaciją, jos Spaudos tarnyba akcentavo, kad Galimybių pasas suteikia teisę saugioms kontaktinėms veikloms, kurių metu susitinka asmenys, nepriklausantys tam pačiam darbovietės socialiniam burbului.

„Galimybių paso turėtojams kaukių dėvėjimas yra rekomenduojamas, bet neprivalomas – tai reiškia ir didesnę ligos perdavimo riziką, jei į vietas, kuriose aptarnaujami tik Galimybių pasą turintys asmenys, pateks užsikrėtęs asmuo. Daugeliui veiklų, kurioms taikomas privalomas periodinis profilaktinis testavimas (sveikatos priežiūra, švietimas, prekyba, laisvalaikis, pramogos ir kt.), nepaisant to, kad testavimas atliekamas kas 7-10 dienų, yra taikomos ir papildomos saugos priemonės: reikalavimai dėvėti kaukes, užtikrinti atstumus, riboti žmonių srautus ir kita”, – rašoma atsakyme.

SAM taip pat akcentuoja, kad Galimybių pasas išduodamas tik PGR tyrimą atlikusiems asmenims, o asmenims, kuriems taikomas privalomas periodinis profilaktinis testavimas antigeno testais, Galimybių pasas po profilaktinio tyrimo neišduodamas.


  2021-08-25

  3 komentarai “Kodėl Galimybių pasui skirtas tyrimas yra „prastesnis”?”

  1. AvatarBurtininkas (IP: 84.15.189.178)

   O ką SAM apskritai mano siom dienom, jei atvažiavus į respublikinė ligoninę dėl pilvo skausmo, išeini su įrašu esveikatoje, kad tau “diagnozuota” viršutinių kvėpavimo takų ūminė infekcija, ir kita diena pats be jokių vaistų pasveikti nežinodamas kur besikreipt jei palieka xujovai?

  2. AvatarSkaitytojas (IP: 90.131.42.7)

   Ministerija antrą karta perskaitę savo atsakymą, manau ir patys nelabai supratų ką parašė 🙂

  3. AvatarArtiomas (IP: 86.100.115.25)

   Vairuotojas, turi daug ir įvairių kontaktų, jam galima 10 dienų, atseit kolektyvas tas pats.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt