P0

Miestas

Sukilėlių gatvėje bus ribojamas eismas

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-08-26


Kultūros paveldo departamentui leidus atlikti archeologinius tyrimus, jau kitą savaitę prasidės darbai Klaipėdos senamiestyje esančioje Sukilėlių gatvėje. Sukilėlių gatvę atnaujins viešųjų pirkimų konkursus laimėjusi UAB VVARFF.

Sukilėlių gatvėje automobilius parkuojantys gyventojai turės pasirūpinti nauja jų stovėjimo vieta. Kol vyks darbai, transporto judėjimas šia gatve bus apribotas, praneša Klaipėdos savivaldybė.

Bus tvarkoma ir Žvejų g. Palmiros Mart nuotr.

Iš viso per pusantrų metų numatoma sutvarkyti net penkias akmenimis grįstas gatveles – Sukilėlių, Vežėjų, Žvejų, Teatro, Daržų. Kiek tolimesniuose planuose – ir dar dviejų gatvių – Didžiosios Vandens ir Aukštosios – atnaujinimas.

„Reikia pasidžiaugti, kad dėl ypatingai jautrios ir svarbios miestui gatvės rastas sutarimas su Kultūros paveldo departamento Klaipėdos padalinio specialistais ir vienos iš istoriškai svarbių, istorijos vingius menančios, miestą puošiančios gatvės remontas prasidės jau netrukus. Norisi tikėti, kad neužtruks nei archeologiniai tyrimai, nei remonto darbai ir netolimoje ateityje Sukilėlių gatvė bus ta gatvė, kuria didžiuosimės ir dėl kurios nebus nepatogu prieš ja einančius“, – pranešime pažymi Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

Senamiesčio gatvės buvo tvarkomos ir anksčiau. Netrukus prasidėsiantys darbai yra didesnės apimties negu tie, kurie buvo atlikti ankstesniais metais: bus tvarkomi ne atskiri fragmentai, bet kompleksiškai visa gatvės infrastruktūra:  bus atnaujintas grindinys, šaligatviai, įrengtas naujas apšvietimas, lietaus nuotekų sistema, mažosios architektūros elementai.

Atliekant darbus bus vadovaujamasi darnaus judumo principais. Nepatogius grindinio akmenis čia pakeis tašyti, tad pėstiesiems, šeimoms su vaikų vežimėliais ar neįgaliesiems judėti senamiesčiu bus patogiau. Prie darnaus judumo prisidės ir sprendimas apšvietimo lempas, kur tik įmanoma, tvirtinti prie pastatų sienų, taip sutaupant vietos ant šaligatvių ir sukuriant didesnį pėsčiųjų ir dviratininkų pralaidumą.

„Kol vyks senamiesčio gatvių atnaujinimas, gyventojai, čia įsikūrę verslai ir miesto svečiai neabejotinai patirs laikinų nepatogumų, bet jie yra neišvengiami norint, kad miestas taptų gražesnis, patrauklesnis, patogesnis ir gyventojams, ir pėstiesiems bei dviratininkams ir, be abejo, žmonėms su negalia“, – kantrybės prašė ir Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Andrius Dobranskis.

Siekiant, kad darbai kuo mažiau paveiktų lauko kavinių ir kitų verslo subjektų veiklą, gatvių atnaujinimo startas tikslingai buvo suplanuotas pasibaigus vasaros sezonui.

Bendra visų gatvių atnaujinimo sutarčių vertė – 2,7 mln. eurų. Darbų atlikimo terminas – 12-14 mėn.


  2021-08-26

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt