P0

Regionas

Klaipėdos aplinkosaugininkams įkliuvo kilpininkas ir žuvusią briedę pasisavinę asmenys

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-08-27


Ketvirtadienį Aplinkos apsaugos departamento Klaipėdos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai Kretingos rajone pričiupo kilpininką, o Klaipėdos rajone nustatyti asmenys, pasisavinę avarijoje žuvusią briedę.

Klaipėdos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai kartu su policininkais Kretingos rajone patikrino sodybą, kurios šeimininkas – jiems gerai žinomas kilpininkas. Aplinkosaugininkų įtarimai pasitvirtino – ūkiniame pastate rastos kilpos laukiniams gyvūnams gaudyti. Asmeniui gresia bauda iki 860 eurų, kilpos paimtos.

„Kilpos – ypač žiaurus gyvūnų gaudymo būdas, į jas pakliuvę gyvūnai patiria daug sužalojimų ir kankinasi tol, kol nusilpę nugaišta. Todėl svarbu, kad šįkart radome jas bent jau ne išslapstytas miške. O visų žmonių labai prašome apie tokius brakonierius nedvejojant iškart
pranešti aplinkosaugininkams“, – pranešime cituojamas inspekcijos vyr. specialistas Mindaugas Salys.

Tą pačią dieną aplinkosaugininkai kartu su policija Klaipėdos rajone nustatė asmenis, be Aplinkos apsaugos departamento leidimo pasisavinusius eismo įvykyje žuvusią briedžio patelę. Jiems gresia baudos iki 90 eurų.

„Perspėjame, kad draudžiama pasisavinti medžioklės plotų vienete rastus nugaišusius, per susidūrimą su transporto priemonėmis, žemės ūkio technika ar dėl kitų priežasčių žuvusius medžiojamuosius gyvūnus ar jų dalis, apie tai nepranešus medžioklės plotų naudotojui ir AAD ir
negavus leidimo pasiimti šiuos gyvūnus ar jų dalis. Jei gyvūnas paimamas apie tai nepranešus nustatyta tvarka, laikoma, kad gyvūnas paimtas neteisėtai“, – primena M. Salys.


  2021-08-27

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt