P0

Kultūra

Klaipėdos baleto trupės artistė šoks festivalyje Turkijoje

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-08-27


Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro baleto trupės artistė Ksenija Jermakova rugsėjo 3-5 d. dalyvaus Tarptautiniame menų festivalyje Ankara SOLO Contemporary Dance Festival (Turkija). Choreografiją ir muziką jos solo pasirodymui sukūrė choreografas iš Slovėnijos dirbęs Klaipėdos festivalyje kuriant šokio spektaklių premjeras.

Ksenija Jermakova. Gajaus Žmavco nuotr.

Organizatorių ir Lietuvos ambasados Turkijoje kvietimu Muzikinis teatras dalyvauti festivalyje siunčia jauną ir talentingą baleto artistę K. Jermakovą. Konkursinei festivalio programai ji pristatys choreografo Gajaus Žmavco (Slovėnija) specialiai šiam pasirodymui sukurtą choreografinę miniatiūrą „Starfall“ pagal jo paties sukurtą muziką. Šios kompozicijos premjera Lietuvoje numatyta 2022 m. balandžio 29 d. Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro projekte „Dėmesio! Baletas 2022“.

Tarptautinis festivalis vyksta Ankaros „CerModern“ menų centre, scenoje po atviru dangumi. Festivalyje dalyvauja šokėjai solistai iš Ispanijos, Čekijos, Vokietijos, Italijos, Meksikos, Graikijos, Izraelio ir kitų šalių. „CerModern“ – didžiausias šiuolaikinio meno centras ne tik Ankaroje, bet ir visoje Turkijoje.

Ksenija Jermakova studijavo klasikinį šokį Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje Vilniuje (šokėją ugdė baleto pedagogės Deimantė Karpušenkovienė, Jolanta Vymerytė ir Audronė Domeikienė) ir įgijo baleto artisto diplomą. Besimokydama šioje mokykloje, taip pat tobulinosi meistriškumo klasėse ir klasikinio šokio seminaruose su Jurgita Dronina (2018), Albertu Mirzoyanu ir Richardu d’Altonu (2019). 2019 m. debiutavo Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre Fėjos krikštamotės vaidmeniu S. Prokofjevo balete „Pelenė“ (chor. Enno Suve) ir pasirodė L. A. Minkaus baleto „Bajaderė“ (chor. Marius Petipa) Šešėlių karalystės scenoje kaip kordebaleto narė.

Nuo 2020 m. ji šoka KVMT baleto trupėje. Kaip kordebaleto šokėja dalyvauja spektakliuose „Altorių šešėly“ (chor. Aurelijus Liškauskas), „Eglė žalčių karalienė“ (chor. Martynas Rimeikis), „Faustas“ (chor. Robert Bondara). 2021 m. dalyvavo I tarptautiniame Klaipėdos festivalyje pristatytose dviejų choreografo Edwardo Clugo vienaveiksmių baletų premjerose – kaip solistė „Stabat Mater“ ir kaip kordebaleto artistė I.Stravinskio „Šventajame pavasaryje“.

Gajus Žmavcas – šokėjas ir choreografas. Pradėjęs mokytis baleto Mariboro muzikos ir baleto konservatorijoje, vėliau studijas tęsė Tarptautinėje klasikinio šokio akademijoje Kijeve, Ukrainoje. 2006 m. tapo Mariboro baleto trupės šokėju, čia ėmė glaudžiai bendradarbiauti su jos meno vadovu, choreografu Edwardu Clugu. Gajus Žmavcas atliko vaidmenis daugelio žymių choreografų spektakliuose, tarp jų galima paminėti tokius šiuolaikinio baleto autoritetus, kaip Johanas Ingeris, Mauro Bigonzetti, Jeanas Christophe’as Maillot, Staša Zurovacius ir Zoranas Markovičius.

2013 m. debiutavo kaip choreografas, sukūręs choreografiją vienaveiksmiam baletui „Home“ Mariboro teatre, kuris buvo rodomas Šiuolaikinės choreografijos vakare drauge su Stašos Zurovaciaus ir Zorano Markovičiaus baletais. Nuo to laiko dirba Slovėnijos nacionaliniame teatre Maribore, taip pat kuria choreografiją baleto, dramos ir operos spektakliams kaip kviestinis choreografas. Jo kūrybinėje biografijoje: choreografija „Keturioms paskutinėms dainoms“ pagal to paties pavadinimo Richardo Strausso pomirtinį dainų ciklą, Richardo Wagnerio muzikinės dramos „Reino auksas“ pastatymui (rež. Igoris Pisonas), apdovanojimus pelniusi kompozicija „Yesterdays“, vienos dalies baletas „Maestro“, rodomas drauge su Edwardo Clugo ir Aexanderio Ekmano vienaveiksmiais baletais ir t.t.

Šią vasarą Klaipėdos festivalyje G. Žmavcas kaip choreografo E. Clugo asistentas dirbo statant du vienaveiksmius baleto spektaklius – „Stabat Mater“ (pagal Giovanni Battista Pergolesi muziką) ir Igorio Stravinskio „Šventasis pavasaris“. Taip užsimezgė jo kūrybinė draugystė su teatro baleto trupe.


  2021-08-27

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt