P0

Švietimas

Didžiausia atsakomybė dėl testavimo – ugdymo įstaigos vadovui (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-08-31


Nuo rugsėjo 1 d. į kontaktinį mokymą grįžtančios ir mokinius testuoti savikontrolės būdu sutikusios uostamiesčio mokyklos turės laikytis Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakyme nustatytos tvarkos.

Anot savivaldybės pranešimo, didžiausia atsakomybė dėl testavimo proceso ugdymo įstaigoje teks jos vadovui – kiekviena mokykla turės nusistatyti savo tvarkas, kurios neprieštarautų aukštesnių institucijų sprendimams.

Mokinių testavimas (sveikatos patikrinimas dėl COVID-19) yra savanoriškas.

„Naujų mokslo metų pradžios šiemet mokiniai ir jų tėveliai bei mokytojai, matyt, laukia labiau negu bet kada. Ir nerimauja labiau negu bet kada anksčiau. Visi norime, kad kontaktinis mokymas truktų kuo ilgiau. Kiek ilgai įstengsime jame išsilaikyti, priklauso nuo kiekvieno įstaigos bendruomenės nario, nuo kiekvieno mūsų sąmoningumo ir atsakingumo. Miesto švietimo įstaigas kviečiu priimti šį iššūkį ir padaryti viską, kad nė į vieną darželį ar mokyklą neprasibrautų virusas, o jei taip ir nutiktų, linkiu, kad jis būtų sustabdytas laiku ir be pasekmių. Tikiuosi, kad tėveliai, ypač tie, kurių vaikai nėra paskiepyti nuo COVID-19, supranta testavimosi svarbą ir padarys viską, kad laiku galėtume diagnozuoti ligą ir apsaugoti nuo jos kitus“, – pranešime cituojamas Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Neniškis.

Jo įsakymu nuo rugsėjo 1 d. ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupėse bus vykdomas aplinkos paviršių ėminių tyrimas. Kitose ugdymo įstaigose bus vykdoma savikontrolė greitaisiais SARS-CoV-2 antigeno testais, jis atliekamas kas 3-5 dienas. Pasiskiepijusiems ar persirgusiems mokiniams testuotis nereikia.

Nustatyta, kad ugdymo įstaigos testavimą galės vykdyti, kuomet gaus pasirašytus mokinių atstovų ar vyresnių nei 16 metų amžiaus mokinių sutikimus dėl dalyvavimo tyrime. Tai reiškia, kad jaunesnių mokinių testavimas bus vykdomas tik gavus tėvų ar globėjų sutikimą.

„Raginame mokyklas skatinti savo bendruomenes testuotis dėl visų saugumo. Švietimo bendruomenė pasisako už kontaktinį ugdymą. Kiek jame išsilaikysime, priklauso nuo mūsų visų, todėl kviečiu dvejojančius tėvelius leisti vaikams testuotis. Tai paprastas testavimosi būdas, kurį vaikas gali atlikti pats“, – teigia Švietimo skyriaus vedėja Laima Prižgintienė.

Kaip turi būti atliekamas pasirinktas testavimo būdas, yra nurodyta sveikatos apsaugos ministro įsakyme.

Ankstesniu sveikatos apsaugos ministro, valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimu nustatyti saugumo reikalavimai yra privalomi visoms šalies mokykloms.


  2021-08-31

  Vienas komentaras apie “Didžiausia atsakomybė dėl testavimo – ugdymo įstaigos vadovui”

  1. AvatarNuotolinį pratęsti Klaipėdoje sugeba! (IP: 90.131.38.161)

   Tai kas tas didvyris, iki mokslo metų pabaigos pratęsęs nuotolinį mokymą Klaipėdoje, kai situacija buvo gera? Ar ne tas pats Neniškis, nežinia su kuo pasitaręs?

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt