P0

Svarbu, Uostas ir jūra

Klaipėdą pradžiugins dar vienas kruizinis laivas

Virginija Spurytė

Virginija Spurytė
2021-08-31


Kruizinės laivybos sezonas uostamiestyje dar nesibaigė – ketvirtadienį į Klaipėdą atplauks dar vienas laineris.

Kruizinis laivas „Marina“ sekmadienį jau išplaukė iš Kopenhagos Danijoje, pirmadienį viešėjo Vokietijoje. Artimiausiomis dienomis jis lankysis Bornholmo saloje, priklausančioje Danijai, taip pat Švedijoje, o po jos planuoja atvykti į Klaipėdą.

Klaipėda šiemet jau sulaukė vieno kruizinio laivo, o dabar rengiasi sutikti antrąjį. Martyno Vainoriaus nuotr.

Vizitas numatomas ketvirtadienį. Iš Klaipėdos „Marina“ dar vyks į Latviją, Estiją, du Suomijos uostus, o kelionę baigs Stokholme, Švedijoje.

Numatoma, jog „Marina“ Klaipėdoje švartuosis ketvirtadienį, rugsėjo 2 dieną, 7 valandą ryte ir viešės iki 17 valandos, jei tik bus palankios oro sąlygos.  

Uosto vidus kompas

Šiuo laivu atvyks apie 400 keleivių, kurių dauguma – amerikiečiai.

Anot Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centro vadovės Romenos Savickienės, 60 proc. keleivių išvyks į ekskursijas po Klaipėdos regioną, o kiti pasklis po miestą. Žinoma, dalis jų liks ir laive.

„Visi keleiviai yra vakcinuoti. Šį laivą aptarnaujanti turizmo agentūra pageidauja, kad ir visi keleivius lydėsiantys asmenys – gidai, vairuotojai taip pat būtų pasiskiepiję. Svarbu ir tai, jog kavinių vadovai savo darbuotojams dar kartą primintų, jog vakcinacijos pažymėjimas turi tokią pat galią kaip Galimybių pasas, nes suprantama, kad amerikiečiai tikrai neturės nei lietuviškojo Galimybių paso, nei ES žaliojo sertifikato. Mes jau esame sulaukę signalų, jog kai kurios kavinės nepripažįsta užsieniečių skiepijimosi dokumentų, o tai yra negerai. Todėl dar kartą primenu, kad vakcinacijos pažymėjimas galioja lygiai taip pat kaip ir Galimybių pasas“, – dėmesį atkreipė R. Savickienė.

Beje, šiuo laineriu „Marina“ į Klaipėdą atvyks ir kruizinės laivybos bendrovės „Oceania“, kuriai ir priklauso laivas, prezidentas. Tačiau jis atostogaus, tad jokių oficialių susitikimų neplanuojama.

240 metrų ilgio „Marina“ iki pandemijos Klaipėdoje buvo dažna viešnia. Šis laivas per sezoną į Klaipėdą užsukdavo ir po kelis kartus ir kaskart atplukdydavo apie 1000 keleivių. „Dabar keleivių bus daug mažiau, nes ir laivuose galioja saugumo reikalavimai, srautų valdymas, atstumai ir panašiai“, – teigė R. Savickienė.

Pastarąjį kartą Klaipėda kruizinio laivo sulaukė rugpjūčio 17-ąją. Tądien į uostamiestį atvyko laineris „Artania“. Iki šio vizito Klaipėda kruizinių laivų nebuvo priėmusi net 679 dienas.

„Visi kiti laivai, kurie šiemet dar buvo užsiregistravę atvykti į Klaipėdą, savo vizitus jau atšaukė, tad nebent dar galėtume sulaukti kokio „netyčiuko“. Tokių atvejų pasitaiko, kai dėl kokių nors priežasčių laivas negali įplaukti į suplanuotą uostą, todėl pasirenka kitą“, – aiškino R. Savickienė.

Kitais metais atvykti į Klaipėdą jau yra užsiregistravę per 50 kruizinių laivų.  


  2021-08-31

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt