P0

Aplinkosauga

„Lašiša 2021“: išskirtinis dėmesys – Baltijos priekrantei ir Kuršių marioms

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-08-31


Trečiadienį, rugsėjo 1-ąją, Aplinkos apsaugos departamentas (AAD) skelbia pradedantis kasmetę akciją „Lašiša“. Šia akcija norima užtikrinti lašišų ir šlakių apsaugą jų migracijos ir neršto vietose.

„Europoje esame išskirtiniai, nes Vilnius – vienintelė Europos sostinė, kurios centre tekančioje upėje neršia lašišos. Saugodami migruojančias neršti ir neršiančias lašišas bei šlakius šiemet ir vėl surengsime pustrečio mėnesio truksiančią akciją „Lašiša“, – cituojamas AAD Gamtos išteklių apsaugos skyriaus vedėjas Kęstutis Motiekaitis.

Minija ties Šernais. Palmiros Mart nuotr.

Migruojančioms lašišoms ir šlakiams šiuo laikotarpiu būtina ypatinga apsauga, nes jos susiduria su daug kliūčių, pvz., kabliaujančiais ar tinklais žuvis gaudančiais brakonieriais, užtvankomis, hidroelektrinėmis.

Tam, kad lašišos ir šlakiai lengviau migruotų, kai kuriose užtvankose, elektrinėse įrengti žuvitakiai – žuvų pralaidos. Teisės aktai reikalauja, kad lašišinėse upėse įrengti žuvitakiai funkcionuotų nuo rugsėjo 1 d. iki gruodžio 31 d., kad būtų sudarytų sąlygos žuvims pasiekti nerštavietes.

Akcija vyks visoje Lietuvoje, bet ypatingas dėmesys bus skiriamas Baltijos jūros priekrantei, Kuršių marioms, Nemuno deltos regionui, Šventosios (pajūrio), Nemuno, Minijos, Jūros, Dubysos, Neries, Šventosios, Žeimenos, Siesarties, Vilnelės upėms ir jų intakams. Taip pat bus tikrinami privažiavimai ir keliai prie šių vandens telkinių.

Nurodytose vietose bus organizuojami reidai, vyks reguliari verslinės, mėgėjų ir specialiosios žvejybos kontrolė. Pareigūnai stabdys ir tikrins, ypač tamsiu paros metu, asmenų, įtariamų žvejybą reglamentuojančių teisės aktų pažeidimais, transporto priemones.

Bauda už neteisėtai pagautą lašišą ar šlakį – 970 eurų.


  2021-08-31

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt