P0

Draugas su uodega

Pelytė ir Zosytė – „pelenės”, taip ir netapusios princesėmis

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-08-31


Pelytę ir Zosytę teko skubiai parsivežti iš jų šeimininko, kuris grasino abi gyvas užkasti arba kitaip jomis atsikratyti.

Šeimininko kaimynė papasakojo, kad šios šunytės niekada nebuvo mylimos, jautėsi niekam reikalingos, mušamos, engiamos, vedė vadas vieną po kitos, kentė badą ir matė tik lenciūgo ilgio gyvenimo erdvę.

Ta siaubinga praeitis atsispindi jų kūne: Pelytė yra be vienos akytės, o Zosytė – su traumuota koja, gali būti senas lūžis ar trauma, abi šunytės suvargusios, bailutės, atsargios, tačiau meilę atpažino.  

Nors atvykusios į Klaipėdos Nuaro prieglaudą ilgai slėpėsi būdelėje ir iš ten nelindo, tačiau švelniai pakalbintos sutiko pabendrauti. Jas labai nudžiugino paglostymai, o pasivaikščiojimas prilygo pačiai didžiausiai kelionei jų gyvenime. Jos džiaugėsi žole, uostė kiekvieną žiedelį ir nors Zosytė raišavo, o Pelytė matė tik viena akute, nuvestos prie tvenkinio jautėsi kaip vaikas, pirmą kartą gavęs saldainį.

Tenka stebėtis, kaip šios mažos ir gražios širdutės, kentusios vargą ir badą nuo pat mažų dienų, išliko tokios nuostabios, tokios ištikimos ir tokios paklusnios.

Labai norisi, kad jų, varganų „pelenių”, istorija pasibaigtų lygiai taip pat, kaip ir pasakoje: jos pavirstų princesėmis nuostabių žmonių draugijoje ir pagaliau vieną kartą gyvenime pajaustų meilę, rūpestį ir globą.

Zosytė su Pelytė mažutės, sveria vos 6-8 kg. Zosytė jaunesnė, apie 4-5 metukų, Pelytei gali būti ir kokie 8, abi yra sučipuotos, paskiepytos, suduoti vaistukai nuo parazitų ir laukia sterilizacijos. Verta paminėti ir tai, kad šie keturkojai išgyveno tik kilniaširdės moters dėka, kuri, pastebėjusi jų kančias, jas pristatė į Nuarą.  

Klaipėdos Nuaro prieglaudos tel. 8 687 36888, savanorės tel. 8 680 59941.

Gyvūnų globos namai Nuaras kartu su „Tiltas media” kviečia iš arčiau pažinti gyvūnų globos įstaigos gyvenimą bendrai sukurtame filme.


  Straipsnio vidus 10 pastraipa kompas

  2021-08-31

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt