P0

Svarbu, Verslas

Rugsėjis – įžanga į dar smarkesnę šilumos kainų pasiutpolkę? (5)

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2021-08-31


Premjerei kalbant apie tai, kad ieškos, kaip gyventojams kompensuoti būsimą išlaidų šilumai šuolį, klaipėdiečiai gerokai plačiau pinigines už karštą vandenį turės atverti jau rugsėjį, kuris paprastai būna paskutiniu mėnesiu, kai dar išsiverčiama be būsto šildymo.

Centralizuotą šilumą uostamiesčiui ir Gargždams tiekiančios AB „Klaipėdos energija” valdyba rugsėjui nustatė tarifą, kuris yra 8,1 proc. didesnis už galiojantį rugpjūtį, o lyginant su praėjusių metų rugsėju šoktelėjo net 39,4 proc.

Šilumą iš atliekų gaminanti „Fortum Klaipėda” (naujas naudojamas vardas „Gren Klaipėda”) ją rugsėjį parduos daugiau nei keturis kartus brangiau – pernai tarifas siekė 0,34, dabar – 1,42 ct/kWh.

Besibaigiantį mėnesį už šilumos energiją karštam vandeniui ruošti klaipėdiečiai mokėjo 3,7 ct/kWh be PVM, pernai rugsėjį – 2,87 ct/kWh, o ateinantį mėnesį jiems reikės atseikėti 4 centus.

Kol neprasideda šildymo sezonas, visą reikiamą šilumos energiją „Klaipėdos energijai” tiekia privatūs nepriklausomi šilumos gamintojai (NŠG). Kai kurių jų apetitas lyginant su pernai išaugo kartais.

Šilumą iš atliekų gaminanti „Fortum Klaipėda” (naujas naudojamas vardas „Gren Klaipėda”) ją rugsėjį parduos daugiau nei keturis kartus brangiau – pernai tarifas siekė 0,34, dabar – 1,42 ct/kWh.

Daugiau nei penkis kartus norėjo pasibranginti bendrovė „Pramonės energija”, tačiau su pasiūlytu 2,65 ct/kWh tarifu (pernai – 0,49) liko už borto – šiluma iš jos nebus superkama.

AB „Klaipėdos mediena” savo šilumą pabrangino beveik dvigubai – nuo 0,46 iki 0,9 ct/kWh.

Verslo straipsnių visus kompas

Nuosaikiausiai elgėsi bendrovė „Klaipėdos baldai”, lyginant su praėjusiu rugsėju šilumos tarifą pakėlusi nuo 0,3 iki 0,39 ct/kWh.

Rugsėjį nedirbs ir nė vienas pačios „Klaipėdos energijos” biokuro katilas, taip pat priskiriamas NŠG. Viename iš tokių įrenginių gaminama šiluma būtų atsiėjusi 2,2 ct/kWh (pernai – 1,56).


  2021-08-31

  5 komentarai “Rugsėjis – įžanga į dar smarkesnę šilumos kainų pasiutpolkę?”

  1. AvatarJonulis (IP: 88.118.35.243)

   Iš Lietuviško atlyginimo užmokėjus mokesčius, maistui nebeliks pinigų.

  2. Avatarartiomas (IP: 86.100.115.25)

   Kokia tėra savikaina, o tai 2,2 cnt/kWh, kokią sumą mokėsime 4,00 cnt. Pagrindinis įmonės paketas priklauso savivaldybei. Kur žiūri miesto taryba,kodėl ji savo įmonei leidžia plėšikauti?

   • AvatarEnergetikas (IP: 90.131.32.186)

    Artiomai, Artiomai. O vamdžių priežiūrėti ir tiesti nereikia? Dujinius katilus užmiršai? Ten gal robotai dirba? Šilumos tiekimo irgi nereikia organizuoti? O Fortum apetitas pačiam klausimų nekelia?

   • AvatarArtiomas (IP: 86.100.115.25)

    Kas įsileido godų, klaipėdiečius nuodijantį verslą? Tegul, jie liberalai, tie ir moka Fortum pelnus. Kodėl turime mokėti mes, kalipėdiečiai?

  3. AvatarKAINOS KYLA, NES ŽMONĖS NESISKIEPYJA. DAR LANTZZBERGINIUS IR PEDAPILUS RAK IŠLAIKYT (IP: 78.57.194.255)

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt