P0

Sportas

Į Lietuvos čempionatą sugrįžta Klaipėdos komanda

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-09-01


Lietuvos ledo ritulio čempionate ateinančiame sezone plėsis geografija – 2021-2022 metų pirmenybėse savo komandą ir vėl turės Klaipėdos atstovai.

Viena iš penkių būsimo sezono Lietuvos čempionato dalyvių „HC Klaipėda“ komanda pastaraisiais metais pirmenybėse varžydavosi suvieniję jėgas su kitų miestų ledo ritulio klubais. 2019-2020 metų sezone į pagalbą klaipėdiškiai buvo pasitelkę Kauno „Baltų Ainių“ mokyklos atstovus, o praėjusiame sezone jie varžėsi kartu su Elektrėnų atstovais. Šiemet tiek kauniečiams, tiek ir elektrėniškiams turint po vieną komandą lygoje, po trejų metų pertraukos vien tik savo jėgomis suburtą komandą turės ir Klaipėda, kuri čempionate versis savo mieste užaugusių žaidėjų pagrindu.

„HC Klaipėda“ vėl rungtyniaus ant Klaipėdos „Akropolio“ arenos ledo. Martyno Vainoriaus nuotr.

Būtent galimybė išlaikyti vietinius žaidėjus ir suteikti jiems galimybę kelti savo meistriškumą paskatino „HC Klaipėda“ vadovus suburti Lietuvos čempionate dalyvaujančią komandą.

„HC Klaipėda“ pagrindinis siekis yra padėti išlaikyti Klaipėdos ledo ritulio auklėtinius savo gretose, o jaunimui suteikti galimybę kelti savo meistriškumą vyrų ledo ritulio kovose bei semtis patirties. Taip ilgesnėje perspektyvoje tikimasi, jog jie galėtų sugrąžinti Klaipėdai lyderių vardą tarp vyrų ledo ritulio lyderių ekipų. Visgi, kadangi šiemet komanda bus jauna, sieksime sudaryti konkurenciją labiau patyrusiems Lietuvos klubams“, – apie būsimą sezoną kalba klaipėdiečių ekipos atstovai.

Į naująjį sezoną Klaipėdos komanda žengs ne tik su „HC Klaipėda“ auklėtiniais ar kitais šio miesto atstovais, tačiau ir savo gretas sustiprindami keliais legionieriais iš Rusijos. Ne vienas iš jų jau yra puikiai pažįstami Lietuvos ledo ritulio gerbėjams, nes pastaraisiais sezonais jie mūsų šalyje gynė kitų komandų garbę.

Klaipėdos ledo ritulio publikai pažįstamas ir trenerių iš Rusijos duetas – „HC Klaipėda“ ekipai vadovaus Artiomas Suminas ir Timuras Muginovas. Abu šie treneriai dirba ir su „HC Klaipėda“ ledo ritulio mokyklos auklėtiniais bei dar patys užlipa ant ledo – pernai jie abu atstovavo jungtinei „Energija Hockey – HC Klaipėda“ komandai.

„Didžiausias mums tenkantis iššūkis – sukomplektuoti konkurencingą komandą. Tai sąlygoja ir perspektyvaus jaunimo išvykimas į užsienio klubus, o tam reikalingos ir lėšos komandos išlaikymui. Šiuo klausimu tikimasi ir Klaipėdos miesto vadovų paramos“, – apie pasiruošimą sezonui kalbėjo vienas iš „HC Klaipėda“ trenerių A. Suminas.

Savo mieste pilnavertės ledo arenos vis dar neturintys „HC Klaipėda“ atstovai 2021-2022 metų sezone bus priversti varžovus priimti Klaipėdos „Akropolyje“, kuriame ir vyksta uostamiesčio ekipos pasiruošimas būsimam sezonui. Šios ekipos vadovai neslepia, jog tai gerokai apsunkina jų pasiruošimą aukščiausios lygos kovoms.

„Kadangi didžiąją dalį Klaipėdos „Akropolio“ arenos ledo laiko užima vaikų ledo ritulio klubų bei dailiojo čiuožimo atstovų treniruotės, „HC Klaipėda“ vyrų ledo ritulio komanda treniruojasi kartu su vyriausiais vaikų ledo ritulio klubo „HC Klaipėda“ auklėtiniais. Ir visa tai vyksta praktiškai tik naktiniu laiku. Tai labai apsunkina pasiruošimą Lietuvos ledo ritulio čempionatui”, – teigia jie.

Ledo arenos klausimas Klaipėdos ledo ritulio atstovams šiuo metu yra itin aktualus. Ne vienerius metus tinkamos bazės laukiantys klaipėdiečiai pabrėžia, jog miestui būtina turėti aukšto lygio sportininkams ruošti reikalingas sąlygas.

„Ledo arenos statyba Klaipėdoje yra labai svarbus ir svarus žingsnis Klaipėdos ledo ritulio vystymui mieste. Arena padėtų optimizuoti treniruotes, komanda galėtų naudotis ir kitomis galimybėmis ruoštis ledo kovoms. Tai apimtų ir fizinį pasiruošimą bei specifinių savybių vystymą, reikalingą ledo ritulininkams. Tai, kad Klaipėdos ledo ritulio specialistai pasiruošę ugdyti aukšto lygio sportininkus rodo ir iš miesto išvykstančių jaunųjų ledo ritulininkų skaičius. Šie auklėtiniai savo įgūdžius tobulina tose šalyse, kurios turi ledo rituliui pritaikytas sporto bazes. Todėl Klaipėdai ledo ritulio arenos kompleksas yra gyvybiškai svarbus. Tai pagaliau turi suprasti ir miesto vadovai”, – teigia sportininkai.

Ledo ritulio bazės statybų besitikintys klaipėdiečiai neslepia, jog dabartinėmis sąlygomis sunku išlaikyti perspektyviausius miesto talentus, o mieste vyraujantis šio sporto populiarumas tik dar labiau skatina norą išspręsti šį Klaipėdai svarbų klausimą. Pasak jų, Baltijos ledo ritulio taurės turnyras parodė, kad šio sporto populiarumas mieste yra labai didelis ir sutraukia būrį žiūrovų.

Lietuvos ledo ritulio čempionato 2021-2022 metų sezonas startuos rugsėjo 18 dieną. „HC Klaipėda“ pirmąsias savo rungtynes žais spalio 3 dieną, Klaipėdoje prieš svečius iš Elektrėnų – „Energijos“ komandą.

INFORMACIJA

Išplėstinis „HC Klaipėdos“ komandos sąrašas šiam sezonui (preliminari komandos sudėtis, kuri gali keistis iki pirmųjų čempionato rungtynių).

Vartininkai: Maksim Ponomarenko, Domas Makarevičius;

Gynėjai: Mikhail Evstigneev, Simonas Gorelis, Maksim Kondratjev, Matas Mikalauskas, Alexei Nikulin, Matas Palšauskas, Oleg Peliušenok, Maksim Sačiuk, Pavel Shabash, Dmitrij Sobolev, Aleksandr Strokin, Artiom Sumin, Oleg Zbarazskij;

Puolėjai: Emilis Alekna, Ilja Bastrikin, Pavel Bykov, Denis Kuzminov, Igor Kuzminov, Ilja Kuznecov, Danielius Kvedaras, Timur Muginov, Arnas Palšauskas, Dmitrij Prokopenkov, Anatolij Sedura, Pijus Skalandis, Andrius Skirmantas, Aleksandr Zavirochin.

Vyriausias treneris: Denis Smelik.


  2021-09-01

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt