P0

Svarbu, Švietimas

Universitetas neimunizuotus studentus rugsėjį testuos savo lėšomis

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2021-09-01


Klaipėdos universitetas (KU) skelbia, kad naujus mokslo metus pasitinka su beveik 70 proc. pasiskiepijusių studentų ir 87 proc. akademinio personalo. Kiek yra imunizuotų iš 750-ies šiemetinių pirmakursių, duomenų dar neturima.

Naujus mokslo metu Klaipėdos universitetas pasitiko su didžiule eile, kurioje stovėjo net tik studentai – trečiadienį čia dirba mobili skiepijimo komanda. Martyno Vainoriaus nuotr.

KU mokslo metus pradės kontaktinėmis studijomis, kuriose galės dalyvauti tik imunizaciją dokumentais galintys įrodyti studentai. Pirmą mėnesį nepasiskiepijusieji ir neturintys imuniteto po persirgimo COVID-19 studentai dar bus testuojami universiteto lėšomis, o vėliau jau galės dalyvauti tik hibridiniu būdu vedamose paskaitose prisijungę iš nuotolio arba testuotis savo lėšomis.

Pasak KU rektoriaus Artūro Razbadausko, jo vadovaujama įstaiga yra daugiausia užsienio studentų procentine išraiška turintis šalies universitetas – jie sudaro daugiau nei dešimtadalį studijuojančiųjų. Tikslus tokių studentų skaičius paaiškės iki spalio, kai tokie užsieniečiai įveiks vizų išdavimo, karantinavimosi barjerus ir pasirašys studijų sutartis. Daugiausia paraiškų sulaukta iš Ukrainos, Baltarusijos, Rusijos, Nigerijos, Kipro, Egipto, Belgijos, Ganos.

„Trečiųjų šalių studentai, pasiskiepiję Europos Sąjungoje nepatvirtintomis vakcinomis, turės pasidaryti serologinį antikūnių testą ir dviem mėnesiams gauna tokį patį leidimą kaip ir pasiskiepijusieji su Europos Sąjungos vakcinomis”, – sakė rektorius.

Pasak jo, rugsėjį KU kompensuos studentams testavimosi išlaidas.

„Mes matome, kad programų yra skirtumai ir neišvengiamai bus taip, kad dalis sėdės auditorijose, dalis prie kompiuterių. Mes turime užtikrinti studijų procesą, o kokybę pasirenka patys studentai”, – sakė KU studijų prorektorė Sonata Mačiulskytė.

Pasak jos, šių metų naujų studentų skaičius KU panašus kaip ir pernai, kai buvo sulaukta apie 800 pirmakursių. Kaip universitetas atrodo šalies mastu, duomenų dar nėra.

Populiariausiomis studijomis, anot S. Mačiulskystės, nesikeičia – sveikatos mokslai, vaikystės pedagogika, daug šiemet sulaukta stojusių į biologijos ir jūros biotechnologijų programą. Tarp keleto reikiamo kiekių studentų šiemet nesulaukusių programų pateko žurnalistika, kuri pernai buvo atgaivinta po kelerių metų pertraukos.

„Anksčiau vis buvo kalbama, kad esame regioninis universitetas. Šiemet turime stojančių iš Vilniaus, Kauno, Utenos gimnazijų, turime Pakruojį. Mes tampame visos Lietuvos universitetu. Ir baigusieji Klaipėdos gimnazijas skaičiumi nėra didžiausi, turime iš visų regionų”, – sakė A. Razbadauskas, kurio vadovaujama įstaiga šiuos mokslo metu pasitinka ir su nauju šūkiu „Čia esi matomas”.


  2021-09-01

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt