P0

Švietimas

Klaipėdoje baigėsi pirmasis EU-CONEXUS festivalis

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-09-02


Rugpjūčiui baigiantis Klaipėdos universitete įvyko pirmasis EU-CONEXUS (Europos universitetas išmanių pakrančių miestų tvariai plėtrai) festivalis.

Uostamiestyje susibūrė kone 100 EU-CONEXUS bendruomenės narių: vadovų, mokslininkų, universitetų – partnerių personalo, studentų, meno kolektyvų ir sportininkų. Festivalį pradėjo KU miestelyje iškilmingai pakelta EU-CONEXUS vėliava.

Paskutiniąją festivalio dieną studentai turėjo išskirtinę galimybę išbandyti jėgas tarpuniversitetinėse drakonų valčių lenktynėse.

Didžioji šio festivalio vertybė – jog tai pirmasis gyvai vykęs EU-CONEXUS universitetų bendruomenių susitikimas. Į Lietuvos uostamiestį atvyko Le Rošelio (Prancūzija), Atėnų žemės ūkio (Graikija), Bukarešto technikos (Rumunija), Valensijos katalikiškojo (Ispanija), Zadaro (Kroatija) universitetų atstovai.

Švietimo vidus

EU-CONEXUS festivalio programoje buvo parodų, dalykinių susitikimų, pažintinių ekskursijų po KU miestelį, fakultetus bei laboratorijas, Klaipėdą bei Neringą, vyko įvairios sporto varžybos ir koncertai. Į kultūrinę renginio programą įsiliejo ir ją praturtino Klaipėdoje tuo metu vykęs XXII-ojo tarptautinio universitetų teatrų forumas, kur savo pasirodymą pristatė ir EU-CONEXUS partnerių iš Rumunijos universiteto studentai. Svečiams iš kitų šalių buvo surengtas Lietuvos tradicijas ir kultūrą pristatantis vakaras, suteikęs daug gražių emocijų drauge su KU studentų tautinio meno ansambliu „Vytinė“ besimokant lietuviškų šokių žingsnelių.

EU-CONEXUS valdybos pirmininkas, Le Rošelio universiteto prorektorius Jean-Marc Ogier apibendrindamas renginį pabrėžė, jog EU-CONEXUS festivalis buvo proga daugumai gyvai pasimatyti pirmą kartą.

„Ir šis susitikimas tik dar kartą įrodė, koks mums svarbus tikras bendravimas, kokią didelę įtaką jis turi visai tarpusavio ryšių dinamikai. Pasitikėjimas ir abipusiai interesai geriausiai kuriami ir derinami pažįstant vieniems kitus, o ne per technologijas. Tad siekiant efektyvaus bendradarbiavimo asmeniniai susitikimai nepakeičiami. Labai dėkoju Klaipėdos universiteto darbuotojams už šiemetinio festivalio organizavimą.Visi jį įvertino labai palankiai. Tai buvo nuostabus festivalis, kurio akimirkos išliks labai ilgai daugelio Europos studentų atmintyje!“ – pranešime cituojamas vienas festivalio vadovų.

Svečiams iš kitų šalių buvo surengtas Lietuvos tradicijas ir kultūrą pristatantis vakaras, suteikęs daug gražių emocijų.

„Šis festivalis buvo didžiulis įvykis mūsų kuriamo Europos universiteto gyvavimo istorijoje. Gyvi susitikimai ypatingai sustiprino šios didelės tarptautinės bendruomenės ryšius,“ – sėkmingu renginiu džiaugėsi ir EU-CONEXUS projekto Klaipėdoje vadovė dr. Rima Mickevičienė.

Paskutiniąją festivalio dieną studentai turėjo išskirtinę galimybę išbandyti jėgas tarpuniversitetinėse drakonų valčių lenktynėse, kur pergalę pelnė Kroatijos Zadaro universiteto studentai, o renginio vėliavą ir pareigą organizuoti 2-ąjį festivalį perėmė Le Rošelio universiteto delegacija.

INFORMACIJA

KU 2019-aisiais tapo vienu iš 17 Europos Komisijos kuriamų ateities universitetų dalimi. Į šį akademines patirtis, mokslo žinias ir potencialą vienijantį Europos projektą buvo pakviesti 54 žemyno universitetai. KU ir dar penkių partnerių suburto aljanso EU-CONEXUS specializacija – tvari šiuolaikinių pakrančių miestų plėtra. EU-CONEXUS statistinis paveikslas – įspūdingas: daugiau nei 67 tūkst. studentų, beveik 5500 darbuotojų (dėstytojų, mokslininkų, personalo), 34 fakultetai, 65 mokslinių tyrimų grupės.


  Straipsnio vidus 10 pastraipa kompas

  2021-09-02

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt