P0

Uostas ir jūra

Klaipėdos uoste – retas svečias

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-09-02


Į Klaipėdos uostą ketvirtadienio rytą atplaukė tik antras ir galbūt jau paskutinis šį sezoną kruizinis laineris. „Marina“ į uostamiestį atplukdė beveik 400 turistų iš Jungtinių Amerikos Valstijų, Kanados, Vokietijos, Jungtinės Karalystės, Lenkijos ir kitų šalių.

„Kaip ir visas pasaulis, kruizinė laivyba šiandien išgyvena ypač sunkius laikus ir yra priversta ieškoti būdų, kaip funkcionuoti sudėtingomis sąlygomis. Džiugu, kad maksimaliai prisitaikydama prie reikalavimų ji sugeba rasti sprendimų ir būdų, kaip veikti. Nors kruizinis laivas uoste vis dar vienetinis atvejis – jis kruizinės laivybos atsigavimo ženklas ir įrodymas, kad šis verslas krypties nekeičia. Mes savo planų, susijusių su kruizine laivyba Klaipėdos uoste, taip pat neatsisakome, atvirkščiai, vystysime uostą šios, miestui labai patrauklios ir naudingos veiklos kryptimi“, – pranešime cituojamas Uosto direkcijos generalinis direktorius Algis Latakas.

Laineris „Marina“ rugpjūčio 29 dieną išplaukė iš Kopenhagos Danijoje, lankėsi Vokietijoje, Bornholmo saloje, priklausančioje Danijai, Švedijoje. Klaipėdos uostas jam penktoji stotelė. Kruiziniu laivu iš viso atplaukė 1 162 žmonės: 399 turistai ir 763 įgulos nariai. Visi jie vakcinuoti. Vyriausiam kruiziniu laivu atplaukiančiam turistui 96-eri, jauniausiam 23 metai.

Uosto vidus kompas

Daugiau nei pusė į Klaipėdą atplaukusių turistų iš įvairių pasaulio šalių nusprendė keliauti į ekskursijas po Klaipėdą ir aplinkinius miestus.

„Uostas ir miestas yra pasiruošęs priimti kruizinius turistus, o svečiai čia yra labai laukiami. Turistus pakviesime dalyvauti ekskursijose po Klaipėdą, nuvykti į Kretingos vienuolyną, aplankyti Plateliuose esančią raketų bazę, taip pat kviesime į Palangą ir Kuršių Neriją. Visos ekskursijos bus organizuojamos atsižvelgiant į Nacionalinio visuomenės sveikatos centro reikalavimus“, – teigia Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centro direktorė Romena Savickienė.

Laineris „Marina“ priklauso kruizinei kompanijai „Oceania Cruises“ ir plaukioja su Maršalo salų vėliava, jo ilgis siekia 251 metrą, tai prilygsta penkių Smiltynės perkėlos keltų ilgiui. 2011-aisiais pastatytas laivas talpina beveik 1 450 žmonių. Klaipėdos uoste jis lankosi jau nebe pirmą kartą.

Kruizinis laivas Klaipėdos uostą turėtų palikti ketvirtadienį, 17 val. Išplaukęs iš Klaipėdos „Marina“ dar švartuosis Latvijoje, Estijoje, dviejuose Suomijos uostuose, o kelionę baigs Stokholme, Švedijoje.

Rugpjūčio 17 dieną Klaipėdos uoste švartavosi kruizinis laivas „Artania“ su 677 vakcinuotais turistais iš Vokietijos, Austrijos, Šveicarijos, Italijos, Nyderlandų ir Jungtinių Amerikos Valstijų.

Kruizinės laivybos era Klaipėdoje ir uoste prasidėjo dar 1999-aisiais, o kruizinių laivų terminalas, kuris skirtas būtent tokiems laineriams švartuoti, pastatytas 2003-iaisiais. Iki pandemijos Klaipėdos uoste kasmet apsilankydavo per penkiasdešimt laivų.

Manoma, kad kruizinė laivyba turėtų galutinai atsigauti per artimiausius keletą metų. Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos duomenimis, 2022-ais metais norą užsukti į Klaipėdą jau išreiškė 52 laivai, 2023-iais taip pat jau planuoja atplaukti kelios dešimtys laivų.

Klaipėdos uoste numatoma ir naujos, kruiziniams laivams skirtos krantinės statyba centrinėje miesto dalyje greta vystomos „Memelio miesto“ teritorijos, tad į Klaipėdą ateityje galės atplaukti dar daugiau kruizinių laivų.

„Jei nevertintume pandeminio laikotarpio, dėl kurio kruizinė laivyba buvo sustojusi net 17 mėnesių, Klaipėda neturi užtektinai vietos kruiziniams laivams švartuoti. Kasmet privalėdavome maždaug 10-čiai kruizinių laivų, išreiškusių norą užsukti į Klaipėdą, pasakyti „ne“ vien dėl vietos stokos“, – teigia Uosto direkcijos vadovas A. Latakas.


  2021-09-02

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt