P0

Regionas

Karklėje atidarytas pirmasis vaikų darželis

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-09-06


Regioninių profsąjungų federacija (RPF) kartu su VšĮ „Laimingų vaikų pilis“ (Miško mokykla), Klaipėdos rajone, Karklėje atidarė lauko pedagogikos vaikų darželį.

Naujasis vaikų darželis įsikūrė moksleivių poilsiavietės „Žilvitis“ teritorijoje, o darželio veiklą organizuos ir vykdys Giruliuose, Klaipėdoje, veikianti „Miško mokykla“ ir jos pedagogai.

„Visus metus veiksiantis vaikų darželis „Žilvičio“ stovykloje yra gera pradžia tų pokyčių, kuriais siekiame pagyvinti ir atnaujinti legendinę moksleivių stovyklą. Turime didelių planų kaip ją plėtoti, paverčiant dar patrauklesne vieta šeimoms ir jaunimui ne tik vasarą, bet ištisus metus. Tiek „Žilvičio“ stovyklos lankytojai, poilsiautojai, tiek ir Karklės bei aplinkinių gyvenviečių gyventojai, manau, tinkamai įvertins mūsų pastangas“, – pranešime cituojamas RPF pirmininkas Audrius Gelžinis.

Lauko darželis – tai toks darželis, kuriame vaikas visą dieną būna lauke. Lietuvoje šios ikimokyklinio ugdymo įstaigos vaikus ugdo gamtoje nuo 2014 metų, o lauko darželius Seimas galutinai reglamentavo pernai gegužę, kai buvo priimtos higienos normų pataisos, aprašančios lauko darželių veikimo principus.

„Pasaulio sveikatos organizacija skelbia, kad išsivysčiusiose pasaulio šalyse net 90 proc. laiko yra praleidžiama uždarose patalpose: namuose, darbe, automobilyje, parduotuvėje, mokykloje, teatre, klube ir pan. COVID pandemijos bei vis pasikartojančių karantinų metu buvimas uždarose patalpose jau tapo neatskiriama mūsų gyvenimo dalimi, – sako Karklės lauko darželio vadovė Dovilė Urbanavičienė. – Todėl lauko pedagogika ir buvimas gamtoje šiais laikais išties yra didelė vertybė“.

Karklės lauko darželis veiks kasmet nuo rugsėjo 1 dienos iki birželio vidurio.


  2021-09-06

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt