P0

Uostas ir jūra

Moterys ir merginos kviečiamos buriuoti

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-09-06


Sporto klubas „Ostmarina“ kviečia moteris paminti stereotipus, kad buriavimas – vyriškas užsiėmimas, ir išdrįsti žengti ant denio. „Wosail“ – taip vadinsis naujoji vien moterų įgula, kuri jau šį rudenį pradės treniruotis, o kitą sezoną dalyvaus ir buriavimo varžybose.

Laura Stubraitė, sporto klubo „Ostmarina“ narė ir projekto „Wosail“ vadovė, buriuoja jau ne vienerius metus. Asmeninio archyvo nuotr.

Šiuo metu kreiserinis buriavimas – beveik išimtinai vyrų sportas. Nors buriuotojai teigia mielai priimantys moteris į savo įgulas, vis dėlto statistika rodo, jog moterys nesiveržia būti vienoje komandoje su vyrais. Paskutinėse vykusiose didžiausiose ir svarbiausiose kreiserinių jachtų varžybose Kuršių marių regatoje moterys sudarė tik 5 proc. visų dalyvių. Todėl sporto klubas „Ostmarina“ buria vien moterišką įgulą.

Laura Stubraitė, sporto klubo „Ostmarina“ narė ir projekto „Wosail“ vadovė, buriuoja jau ne vienerius metus. Ji pati prisipažino, jog dažnai laive būdavo vienintelė mergina.

„Galimybė išmėginti buriavimą man pasitaikė dar mokykloje, kai buvo organizuojamas M.A.S.T projektas. Vienas mokytojas, užsiimantis buriavimu, atėjo į klasę ir paprašė pakelti rankas tų, kas norėtų savaitgalį pasiplaukioti burlaiviu. Rankas tuo metu pakėlė dauguma vaikinų bei aš – vienintelė mergina iš klasės. Jau tada supratau, jog merginos nesiryžta žengti ant laivo denio. Tai, jog tuomet išdrįsau įsipaišyti į vaikinų kompaniją, lėmė, kad atradau savo gyvenimo aistrą. Visada mylėjau jūrą, bet išplaukus į jūrą pajutau šią stichiją dar stipriau – nebenorėjau sustoti, po minėto projekto sekė kiti. Tikiuosi su šiuo projektu atsiras daugiau merginų, kurios išdrįs išmėginti tą nerealų jausmą plaukiant su burėmis“, – pranešime spaudai pažymi L. Stubraitė.

Moterų komandų yra ir Lietuvoje, tačiau vos viena kita varžosi regatose. Moteriškos komandos buriasi ir kaimyninėje Latvijoje bei kitose šalyse. Pasaulinėse buriavimo varžybose aplink pasaulį „The Ocean Race“ 2014–2015 metais moterų įgula „Team SCA“ užėmė šeštąją vietą.

„Džiaugiuosi, kai merginos išdrįsta pradėti buriuoti. Dar 2007 metais teko plaukti per Baltijos jūrą vien su merginų įgula. Ir joms sekėsi puikiai. Bet kartais joms trūksta to pirmojo žingsnio ant denio, o kai jau jį žengia, viskas sekasi tikrai neblogai. Merginos ir moterys nenusileidžia nei noru išmokti, nei sumanumu, nei ištverme ilguose plaukimuose. Kartais jos pasirodo net stipresnės už vaikinus“, – pastebi „Ostmarina“ komandoras Osvaldas Kudzevičius. 

Norinčios prisijungti prie įgulos dar gali užpildyti anketą iki rugsėjo 12 d.

Sporto klubo „Ostmarina“ vykdomas projektas „Wosail“ bendrai finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo mainų paramos fondas.


  2021-09-06

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt