P0

Kriminalai ir nelaimės

Už neapykantos kurstymą socialiniuose tinkluose – 500 eurų bauda

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-09-06


Teismas patvirtino Klaipėdos apylinkės prokurorės nutarimą, kuriuo 27-erių Klaipėdos rajono gyventojas pripažintas socialiniame tinkle tyčiojęsis, niekinęs ir kurstęs diskriminuoti žmonių grupę ar jai priklausantį asmenį dėl seksualinės orientacijos.

Ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas po to, kai į Neapykantos nusikaltimų pranešimų platformos manoteises.lt atstovus kreipėsi neabejinga studentė, norėdama pranešti apie socialiniame tinkle „Facebook“ pastebėtą neapykantą prieš homoseksualius asmenis skatinantį komentarą.

Ikiteisminio tyrimo metu policijos specialistas, atlikęs paskirtą užduotį, konstatavo, kad įtariamasis, Klaipėdos rajono gyventojas, parašė komentarą, kuriuo buvo propaguojamos smurto prieš homoseksualius asmenis ir neapykantos jiems idėjos.

Komentaro autorius savo kaltę pripažino, nuoširdžiai gailėjosi, todėl buvo atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą. Jam skirta baudžiamojo poveikio priemonė – 500 eurų įmoka į nukentėjusių nuo nusikaltimų asmenų fondą.

Ikiteisminiam tyrimui vadovavusi prokurorė Erika Laukineitienė atkreipia dėmesį į gresiančią atsakomybę už neigiamų, įžeidžiančių ir neapykantą kurstančių komentarų rašymą socialiniuose tinkluose.

„Asmuo, rašydamas komentarus virtualioje erdvėje, turėtų nepamiršti ir suvokti, jog jo išsakytas mintis mato visi. Bendravimo kultūra turėtų būti puoselėjama ne tik realiame, bet ir virtualiame gyvenime“, – pranešime spaudai pažymi prokurorė.


  2021-09-06

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt