P0

Regionas

Kuršių nerijos nacionalinis parkas turės naują Lankytojų centrą

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-09-09


Aplinkos ministerija praneša, kad naujasis Kuršių nerijos nacionalinio parko (KNNP) lankytojų centras įsikurs Juodkrantėje, buvusios pradinės mokyklos patalpose. Rugsėjo pradžioje jau prasidėjo pastato rekonstravimo darbai, jie užtruks daugiau nei pusantrų metų.

Čia lankytojų lauks nacionalinio parko ekspozicija „Sukurta smėlio, vėjo ir vandens“, bus įrengta konferencijų ir parodų salės. Kuriant pastato architektūrą buvo remiamasi Juodkrantės istoriniu palikimu ir ieškoma sąsajų su XX a. pradžios vilomis.

Pasak KNNP direktorės Aušros Feser, po rekonstrukcijos pastate bus įrengtas geoterminis šildymas, patalpos bus pritaikytos lankytis žmonėms su negalia.

Lankytojų centras pristatys Kuršių nerijos gamtinį ir kultūrinį paveldą, žvejų tradicijas, gintaro kasybos istoriją, bus demonstruojami filmai, vyks edukacijos moksleiviams, paskaitos su gamtininkais.

Veiklos jame vyks visus metus: vasarą daugiau dėmesio skiriama lankytojams, ne sezono metu – bendroms veikloms su bendruomene, konferencijoms, projektams.

Šiuo metu parke yra du lankytojų centrai – Nidoje ir Smiltynėje, pastarasis veikia tik vasarą.

KNNP yra saugoma teritorija, įtraukta į UNESCO pasaulinio kultūros paveldo sąrašą. Jis įsteigtas 1991 m., plotas – 27,3 tūkst. ha.

Lietuvoje yra 5 nacionaliniai parkai ir 30 regioninių parkų, saugomos teritorijos užima apie 17,5 proc. viso mūsų krašto. Beveik visi parkai turi lankytojų centrus, kuriuose sudarytos galimybės pažinti saugomą teritoriją ir paskui keliauti į gamtą.


  2021-09-09

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt