P0

Fotoreportažai, Svarbu, Verslas

Prie Klaipėdos – 30 mln. eurų investicija į inovacijų parką (2)

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2021-09-09


Greta Klaipėdos, Dirvupių kaime, jau kyla pramonės inovacijų parkas „VMG Technics R&D Park“. Ketvirtadienio popietę buvo surengta oficiali šio VMG grupės projekto statybų pradžios ceremonija, kurią pradėjo parašiutininkai, nusileidę į šalia esantį Klaipėdos aerodromą.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Tai bus 30 mln. eurų investicijų pritrauksiantis apie 150 naujų aukštos pridėtinės vertės darbo vietų sukursiantis pramonės inovacijų parkas, kuriam šiemet Ekonomikos ir inovacijų ministerija suteikė valstybei svarbaus projekto statusą.

Pasak VMG grupės savininko Sigito Paulausko, šis projektas yra grupės 20-mečio paminėjimas, kuriuo norima žengti į naują sferą. Investuotojo teigimu, inovacijų parkas, kurio jau yra iškilusios kolonos, duris atvers po metų.

Čia bus gaminami pramonei skirti standartiniai ir nestandartiniai automatinių sistemų gaminiai, metalo konstrukcijos, vykdoma pramoninių robotizacijos sprendimų integracija į gamybai skirtus technologinius įrenginius. Taip pat veiks pažangi pramonės inovacijų laboratorija, mokymų erdvės.

Kaip ir pridera tokiam objektui, kapsulę su laišku ateities kartoms, kurį pasirašė S. Paulauskas, VMG grupės vadovas Egidijus Mockus ir „VMG Technics” vadovaujantis Mantas Leknius, į pamatus įleido robotas.

Pramonės inovacijų parko statinių plotas sieks 17 580 kv. metrų, iš kurių 15 560 kv. metrų sudarys gamybinės – sandėliavimo patalpos, 3 736 kv. metrų – administracinės patalpos ir 1 684 kv. metrų – techninės, administracinės patalpos.

Verslo straipsnių visus kompas

Bendras parko plotas sieks beveik 21 000 kv. metrų.


  2021-09-09

  2 komentarai “Prie Klaipėdos – 30 mln. eurų investicija į inovacijų parką”

  1. AvatarTai ką, (IP: 78.61.179.125)

   armonikos ansamblio minjonams atsidavė meras? Kiek iš tų 30mljn. sau ir atsidavusiems įsikiš (turiu omeny – kišenėn)?

  2. AvatarO kam mums tas parkas reikalingas (IP: 90.131.46.37)

   Dėl 150 vietu?kvaila

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt