P0

Kultūra

Galerijoje „TEMA“ – vienos dienos paroda ir du koncertai

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-09-10


Klaipėdos uosto teritorijoje įsikūrusi šiuolaikinio meno galerija „TEMA“ rugsėjo 10 dieną, penktadienį, kviečia į tris renginius. 18 val. čia bus atidaryta Urtės Jasenkos vienos dienos paroda „Moteris yra Ragana“, o nuo 21 valandos vyks du „TEMA“ rezidentų koncertai.

Paskutinius metus dailininkė Urtė Jasenka praleido domėdamasi baltų mitologija, lietuvių liaudies sakmėmis bei pasakomis. Sukauptos žinios atsispindėjo menininkės kūryboje, piešiniuose. Nauji personažai, temos ir specifinės iliustracijos sukėlė stiprų žmonių susidomėjimą, susižavėjimą ir dar sykį patvirtino, koks ryškus yra poreikis atsigręžti į mūsų tautos šaknis.

Arūnės Baronaitės nuotr.

U. Jasenka savo piešiniuose analizuoja mitinį moters vaizdinį, jos moteriškumo išraiškas, indoeuropiečių ir krikščionybės laikų nepaliestą baltišką deivės/laumės raganos pasaulį, jos kosmologiją, nagrinėja bendrą laukinės moters prigimtį, gilinasi į ritualus, prasmių persmelktą buitį, feminizmą lietuvių liaudies mitologijos, sakmių kontekste. Menininkė kviečia kiekvieną moterį ieškoti ir atrasti savo vidinę raganą – laukinę, laisvą, nepriklausomą, gamtos grožio kupiną moterį.

Ši U. Jasenkos paroda pradės galerijos „TEMA“ rudens ir žiemos parodų ciklą.

„TEMA“ rezidencijoje, kurią remia Klaipėdos miesto savivaldybė, šiuo metu vyksta intensyvi muzikinė sinergija, apjungianti įvairių sričių muzikantus iš Klaipėdos ir Vilniaus. Kartu dirbdami „TEMA“ studijoje Klaipėdos uosto teritorijoje, jie turi galimybę pajusti uosto ritmą, specifinį garso foną, kolaboruoti ir atnaujinti savo muzikines programas, kurias rugsėjo 10 dieną pristatys Klaipėdos klausytojams. Nuo 21 valandos „TEMA“ galerijos terasoje pasirodys vasaros sezoną čia pradėję „Brokenchord“, kurie šįkart kvies kartu pasveikinti rudenį ir su klausytojais dalinsis rezidencijoje sukurtais eksperimentinės elektronikos ir gitaros garsais. Vėliau vakaro programoje bus galima paklausyti multiinstrumentininko Simo Oko ir Vytauto Narkevičiaus (trimitas) dueto.

Renginiuose galerijoje „TEMA“ (Naujoji Uosto g. 3) būtinas galimybių pasas. Į


  2021-09-10

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt