P0

Regionas

Už sumedžiotą pilkąjį garnį – 2000 eurų bauda (2)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-09-10


Aplinkos apsaugos departamento (AAD) Klaipėdos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos (GGAI) pareigūnai ketvirtadienį nustatė asmenį, prie Atostogų parko Kretingos rajone legaliai laikomu medžiokliniu ginklu nušovusį nemedžiojamąjį paukštį – pilkąjį garnį. Asmeniui tai kainuos apie 2000 eurų, teisės medžioti ir šautuvo atėmimą.

Ketvirtadienį gavus pranešimą, kad Kretingos r. prie kūdros šalia Atostogų parko asmuo medžiokliniu šautuvu šaudo į plaukiojančius paukščius, informacija operatyviai buvo perduota Klaipėdos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijai, kurios pareigūnai iškart nuvažiavo į nurodytą vietą ir nustatė pažeidėją.

Asmuo legaliai laikomu medžiokliniu ginklu svetimuose plotuose be medžioklės lapo spėjo nušauti nemedžiojamąjį paukštį – pilkąjį garnį. Asmeniui gresia bauda iki 1800 eurų ir teisės medžioti atėmimas nuo 3 iki 5 metų. Taip pat paimtas šautuvas, apskaičiuota žala aplinkai siekia 175,45 euro.

„Atostogų parkas – poilsiavietė, kur žmonės leidžia laisvalaikį, sportuoja, vaikšto, todėl supratę, kad ši „medžioklė“ kelia grėsmę žmonių sveikatai ir gyvybei, privalėjome reaguoti žaibiškai. Su kolega Virgilijumi Olšausku lėkėme automobiliu įjungtais mėlynos spalvos švyturėliais. Laimė, kad spėjome laiku ir žmonės nenukentėjo. Todėl dėkojame parko lankytojui, nieko nelaukusiam ir apie įvykį pranešusiam AAD pranešimų priėmimo tarnybai“, – pranešime spaudai cituojamas Klaipėdos GGAI pareigūnas Mindaugas Salys.

Kartu jis primena, jog privalu laikytis draudimo medžioti arčiau kaip 200 m nuo gyvenamųjų namų ir rekreacinėse zonose.


  2021-09-10

  2 komentarai “Už sumedžiotą pilkąjį garnį – 2000 eurų bauda”

  1. AvatarM.-W. (IP: 78.60.134.53)

   Kas išvis tokiems prietrankoms išduoda leidimus ginklams⁉️ Ir bendrai nepateisinu jokios medžioklės, nebent tai būtų išgyvenimo klausimas

   • AvatarLogika (IP: 78.57.231.203)

    Medziokle yra isgivenimo klausimas.Arba gyvunas sues visus medzius,grudus laukuose ir t.t.Arba zmogus dali gyvunu,kad likusiu gyvunu normalus skaicius,neiveiktu gamtos.Mazai kas turi ziniu ir proto sita suprast.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt