P0

Kultūra

Pristatys filmą apie Anikę

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-09-11


Rugsėjo 15-ąją, 18 val., Kultūros fabrike (Bangų g. 5A) vyks meninės dokumentikos filmo „ANIKĖ. Meilės istorija“ premjera.

Prūsų kilmės poetas Simonas Dachas iš Memelio ne tik pirmasis apdainavo savo gimtąjį miestą, bet ir sukūrė jį išgarsinusią poemą apie nuostabią mergaitę Anikę iš Taravos. Šią istoriją, virtusią legenda, savo filme „ANIKĖ. Meilės istorija” Klaipėdos žiūrovams pristatys jos kūrėjai – režisierė Inesa Kurklietytė bei filmo idėjos autorius ir prodiuseris Kęstutis Meškys.

Daugiau nei 50 min. trukmės kino juostoje, skambant žinomo vokiečių kompozitoriaus Sven Helbig muzikai bei garsiajai Anikės giesmei, žinomi klaipėdiečiai, daugelio publikacijų autoriai Antanas Stanevičius ir Jovita Saulėnienė papasakos apie istorinius faktus, kuriuos lydės
kino kronikos ir K. Meškio daugelį metų filmuoti Anikės papėdėje vykusių įvykių kadrai.

„Filmas ne tik pasakoja apie legendinę Anikės iš Taravos ir poeto meilės istoriją, bet ir apie užgimusią klaipėdiečių meilę Anikės skulptūrai, tapusiai miesto simboliu”, – rašo kūrėjai.

Filmą kūrė Audiovizualinų menų industrijos inkubatoriaus kūrybinė grupė, kurioje be I. Kurklietytės dar buvo operatorius Aleksandras Brokas, montažo režisierius Ričardas Matačius ir garso režisierius Ramūnas Jasutis.

Filmą dalinai finansavo Klaipėdos miesto savivaldybė.


  Kultūros straipsnių vidus

  2021-09-11

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt