P0

Kultūra

Klaipėdos lėlių teatras kviečia į naująjį sezoną

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-09-13


Jau šį savaitgalį Klaipėdos lėlių teatras pradės naują teatrinį sezoną spektakliu, skirtu mažiausiems teatro žiūrovams – kūdikiams.

Rugsėjo 18, 19 d. vyksianti interaktyvus judesio ir objektų spektaklio „Be galo, be krašto“ premjera (rež. Birutė Banevičiūtė) kvies mažylius pasinerti į begalybės tyrinėjimą – kas gali būti be galo, be krašto? Motinos meilė, gamtos grožis, žmonių gerumas, mūsų pasaulis? Spektaklyje begalybės grožis veršis stebint savo, aktorių ir scenos objektų judėjimą.

Žiūrovų laukia ir kiti neseniai premjeras šventę spektakliai: pavasarį pirmą kartą žiūrovams pristatytas miniatiūrų spektaklis „Istorijos iš FLUXUS dėžutės“ (rež. Gintarė Radvilavičiūtė) panardins į magišką dėžutėse gyvenančių istorijų pasaulį. Tai tarsi pokštas – „Fluxus“ pokštas, kuris gali būti paprastas, juokingas, netikėtas, nesupančiotas rimtumo, žaidybinis, prieinamas visiems, bet įgalus ir leidžiantis kalbėti apie labai svarbius gyvenimo momentus, akimirkas.

Lėlių teatro miniatiūrų spektaklis – kiekvieną akimirką kiekviename kampelyje besiskleidžiantis vyksmas, netikėtai pasibaigiantis ir tiesiog išnykstantis, palikdamas švelnų prisiminimą apie mus, gyvenimą ir mūsų niekur nespėjančią sielą.

Žiūrovai turės galimybę pamatyti ir vasaros saulės nuglostytą lėlių ir objektų teatro instaliaciją „Tarp Žemės ir Dangaus“ (rež. Karolina Jurkštaitė). Judėjimo temą reflektuojančiosinstaliacijos atspirties tašku tapo sąsaja tarp planetų judėjimo ir visos tos tobulos kosminės sąmonės dalies – žmogaus: tiek žmogus, tiek planetos yra nuolatiniame judėjime, kaitoje.

Instaliacija keliami klausimai, kaip žmogui išlaikyti pusiausvyrą tarp vidinio ir išorinio savęs, kaip nepasiduoti greitam gyvenimui, skubotumui, kaip išlikti savimi.

Teatras vėl kvies žiūrovus ir į pamėgtus repertuarinius lėlių teatro spektaklius: „Nepaprasta Edvardo Tiuleino kelionė“, „Didysis sprogimas“, „Raudonkepuraitė“.

Kvies ir edukacijos

Primenama, jog kad grįžta galimybė spektaklius rodyti ne tik pavieniams žiūrovams savaitgaliais, bet ir organizuotoms grupėms iš Klaipėdos miesto ir rajonų mokyklų, darželių, kitų ugdymo įstaigų. Teatro darbuotojai tikisi, kad glaudus bendradarbiavimas su švietimo įstaigomis netrukus vėl užsimegs, juolab kad teatras gali pasiūlyti itin įvairių veiklų, o teatralizuotoje edukacijoje „Iliuzija lėlių teatre“ yra galimybė dalyvauti ir per Kultūros paso programą – tiek nuotoliniu būdu, tiek atvykus į Klaipėdos lėlių teatro edukacinį centrą.

Klaipėdos lėlių teatro edukaciniame centre, po savo stogu priglaudusiame visas Klaipėdos lėlių teatro edukacines veiklas, jau antrą kartą buriasi ir „Karakumų Asilėlio mokyklėlės“ mokinukai naujiems mokslo metams. Mokyklėlei parengta unikali edukacinė programa, pritaikyta vaikams pagal jų raidos ypatumus nuo kūdikystės iki mokyklinio amžiaus.

Veiklą jau daugiau nei dešimt metų vykdanti edukacinė programa turi savitą ir laiko patikrintą sistemą, metodus. Edukaciniame centre ruošiamais antrajai ekspozicijai: rugpjūtį atsisveikinus su miniatiūrų paroda „Mažieji pasauliai“, spalio 9–10 d. kvies interaktyvia instaliacija visai šeimai „Kaltūnas“.

Be to, bus siekiama kelti Klaipėdos lėlių teatro ir visos suinteresuotos lėlininkų bendruomenės profesinį tobulėjimą, kviečiant lektorius iš užsienio, organizuojant kūrybines dirbtuves.

Straipsnio vidus 10 pastraipa kompas

Šį sezoną Klaipėdos lėlių teatras sieks aktyviai bendradarbiauti su kultūrinėmis įstaigomis: įvairių Lietuvos bibliotekų erdvėse bus pristatomos edukacinės programos; lapkritį Nidos kultūros ir turizmo informacijos centre „Agila“ bus rodoma judesio ir objektų teatro instaliacija „Tarp Žemės ir Dangaus“, Nidoje vyks ir Klaipėdos lėlių teatro režisierės Aušros Bakanaitės tarpdisciplininio projekto – instaliacijos „Vakar dabar“ – pristatymas.

Klaipėdos lėlių teatras taip pat yra asociacijos „Asitežas“ organizuojamo tarptautinio teatro vaikams ir jaunimui festivalio „Jėga / Cool“, vyksiančio
Klaipėdoje ir Klaipėdos regione spalio 4–8 d., partneris.

Žiemą visus klaipėdiečius ir miesto svečius tradiciškai sveikins visų mylimas ir gerbiamas Kalėdų Senelis, atverdamas savo namelio duris. Naujus kalendorinius metus Klaipėdos lėlių teatras pradės itin viltingai – jau sausį bus pradedami pasiruošimo darbai su bičiuliais iš Slovėnijos – Liublianos lėlių teatru. Planuojama, kad koprodukcijos spektaklis premjerinėje šviesoje pasirodys kitų metų rudenį.

Kaip ir daugelis Klaipėdos lėlių teatras spektakliuose, edukacijose, parodose ir kitose teatro veiklose lauks žiūrovų, turinčių galimybių pasą.

REPERTUARAS

RUGSĖJIS

18 d., 19 d. 10 val. ir 11.30 val. PREMJERA! Interaktyvus judesio ir objektų spektaklis kūdikiams BE GALO,BE KRAŠTO
25 d. 12 val. lėlių spektaklis NEPAPRASTA EDVARDO TIULEINO KELIONĖ
26 d. 10 val. ir 11.30 val. PREMJERA! Interaktyvus judesio ir objektų spektaklis kūdikiams BE GALO,BE KRAŠTO

SPALIS

2 d., 3 d. 12 val. ir 14 val. lėlių spektaklis DIDYSIS SPROGIMAS
9 d., 10 d. 12 val. ir 14 val. miniatiūrų spektaklis ISTORIJOS IŠ „FLUXUS“
16 d. 12 val. lėlių spektaklis RAUDONKEPURAITĖ
17 d. 10 val. ir 11.30 val. PREMJERA! Interaktyvus judesio ir objektų spektaklis kūdikiams BE GALO,BE KRAŠTO
23 d. , 24 d. 16 val., 17 val. ir 18 val. PREMJERA! Lėlių ir objektų teatro instaliacija TARP ŽEMĖS IR DANGAUS

LAPKRITIS

6 d., 7 d. 12 val. ir 14 val. lėlių spektaklis DIDYSIS SPROGIMAS
13 d., 14 d. 10 val. ir 11.30 val. PREMJERA! Interaktyvus judesio ir objektų spektaklis kūdikiams BE GALO, BE KRAŠTO
20 d. 12 val. lėlių spektaklis RAUDONKEPURAITĖ
21 d. 12 val. ir 14 val. miniatiūrų spektaklis ISTORIJOS IŠ „FLUXUS“ DĖŽUTĖS


  2021-09-13

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt