P0

Kultūra

Naujojoje Klaipėdos galerijoje – paroda, skirta Vytauto Mačernio 100-osioms gimimo metinėms

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-09-13


Rugsėjo 16-ąją, 17.30 val., Naujojoje Klaipėdos galerijoje (mados ir verslo centre „Herkaus galerija“) bus atidaryta Lietuvos dailininkų sąjungos kūrybinės grupės „Individualistai“ paroda „SONGS OF MYSELF“, skirta Vytauto Mačernio 100-osioms gimimo metinėms.

„Songs of Myself” – vienas iš nebaigtų Vytauto Mačernio eilėraščių ciklų inspiravo idėją surengti vizualiųjų menų parodą, kurios pagrindinė mintis – atviras, intymus menininko kalbėjimas, projektuotas į egzistencinius išgyvenimus, būties erdvę ir savęs pažinimą. Orientuojamasi į poetiniam mąstymui artimą apibendrintą darbų meninę raišką, kur vengiama konkretybių bei aktualijų, kalbama apie realybėje neegzistuojančius įvykius ir žmones, išplaukiančius iš atsiminimų, sapnų ir vizijų. Jie panašūs į save ir keistai nebe panašūs. Jie ateina kaip vienkartiniai regėjimai”, – rašo Gražina Gurnevičiūtė.

„Individualistai” – profesionalių Lietuvos dailininkų grupė, 1993 m. subūrusi įvairaus braižo, skirtingų kartų menininkus, neabejingus savo krašto kultūrai, istorijai, jaučiančius prigimtinį ryšį su etninėmis šaknimis ir ieškančius kelių, kaip moderniai integruoti paveldėtas tradicijas į šiuolaikinės dailės raidą. Kūrybinei  grupei šiuo metu priklauso 50 dailininkų: tapytojų, grafikų, skulptorių. Pagrindinė komunikacijos forma – parodos, plenerai, „diskusijos kūriniais” viešosiose erdvėse.

Paroda veiks iki spalio 16 d.


  2021-09-13

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt