P0

Švietimas

Pratęsė KU ir „Baltijos“ gimnazijos bendradarbiavimo sutartį

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-09-13


Klaipėdos universitetas (KU) ir uostamiesčio „Baltijos“ gimnazija toliau tęs bendradarbiavimą ir plėtos prieš trejetą metų pradėtą projektą, pagal kurį šioje bendrojo lavinimo įstaigoje buvo įkurta pirmoji universitetinė inžinerinės krypties klasė. Šiuos mokslo metus čia pradėjo jau trys inžinerinės klasės ir moksleivių susidomėjimas specializuota ugdymo programa didėja.

Bendradarbiavimo sutartį savo parašais patvirtino KU rektorius prof. dr. Artūras Razbadauskas ir „Baltijos“ gimnazijos direktorė Jurgita Račkauskienė. KU nuotr.

Pirmadienį KU įvykusiame susitikime tiek universiteto, tiek „Baltijos“ gimnazijos vadovybė pirmuosius bendros veiklos metus įvertino teigiamai. Iš šiemetinių gimnazijos absolventų, kurių išleista 60, net 10 pasirinko inžinerinės krypties studijas, pusė šio skaičiaus – Klaipėdos universitete.

„Šie abiturientai dar neturėjo galimybės mokytis specializuotose klasėse, juos pasiekė tik bendra informacija. Ateity skaičiai, manau, didės“, – pranešime spaudai cituojama mokyklos direktorė Jurgita Račkauskienė.

Ji pasidžiaugė, jog šiemet planuota komplektuoti tik dvi šios ugdymo krypties klases, tačiau tėvų ir moksleivių interesas buvo toks, kad mokslo metai prasidėjo su papildoma, trečia klase. Skaičiuojama, jog pasirinkta specializacijos kryptis gimnazistų savaitinį mokymosi krūvį padidina 3 valandomis, tačiau nei vaikų, nei jų tėvų ši aplinkybė negąsdina.

Bendradarbiavimo dokumente, kurį savo parašais pirmadienį patvirtino KU rektorius prof. dr. Artūras Razbadauskas ir „Baltijos“ gimnazijos direktorė J. Račkauskienė, konstatuojama, jog „gimnazija ir universitetas, siekdami plėtoti inovatyvią ir ateities ekonomikos poreikius atitinkančią švietimo, mokslo ir studijų sistemą, susitaria būti partneriais, t. y. sutelkti savo materialinius ir žmogiškuosius išteklius, pastangas, darbą, įgūdžius ir profesines žinias, siekdami įgyvendinti ir plėtoti inžinerinio ugdymo strategiją bei padėti mokiniams sėkmingai pasirinkti perspektyviausias technologinių ir inžinerinių studijų Universitete kryptis“.

Pagal sutartį KU įsipareigojo sudaryti galimybes „Baltijos“ gimnazistams ir pedagogams dalyvauti universiteto mokslininkų ar studentų vykdomose tiriamosiose veiklose, vasaros praktikose, ekspedicijose, baigiamųjų darbų pristatymuose, mokslinėse konferencijose, seminaruose, Jūrinio STEAM atviros prieigos centro organizuojamose edukacijose bei kitose veiklose; leisti gimnazijos inžinerinio ugdymo klasių mokiniams naudotis turima universiteto moksline ir mokomąja įranga, edukacinėmis erdvėmis,  ištekliais pamokoms ir praktiniams užsiėmimams.

Su „Baltijos“ gimnazijos universitetinių inžinerinių klasių gimnazistais kaip mokytojai, projektų vadovai, dirba 13 Klaipėdos universiteto dėstytojų iš Jūros technologijų ir gamtos mokslų fakulteto bei Jūros tyrimų instituto.


  2021-09-13

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt